Ana Sayfa Siyaset Türkmen: “Kubilay sonsuza dek yaşayacak”

Türkmen: “Kubilay sonsuza dek yaşayacak”

CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Elif Doğan Türkmen, Atatürk ilke ve devrimlerini sonsuza dek yaşatacaklarını vurguladı.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2013 Salı 10:28
Türkmen: “Kubilay sonsuza dek yaşayacak”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, İzmir'in Menemen İlçesi'nde 83 yıl önce gericiler tarafından katledilen Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ı andı. Türkmen, Atatürk ilke ve devrimlerinin sonsuza kadar yaşayacağını belirtti.


“KUBİLAY, SONSUZA KADAR YAŞAYACAK”


Kubilay’ın katledilişinin 83. yıldönümünde Adana Atatürk Parkı’ndaki anma törenine katılan CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, "Şehit Kubilay, vatan sevgisiyle dolu, Cumhuriyetin değerleri uğruna canını veren unutulmaz bir yurtseverdir. Atatürk'ün emaneti olan Cumhuriyeti ve Atatürk ilke ve inkılaplarını kimse yıkamaz. Şehit Kubilay, Türk milletinin yüreğinde sonsuza kadar yaşamaya devam edecektir" dedi.


“YANILDIKLARINI ANLADILAR”


Türkiye Cumhuriyeti'nin laik, sosyal bir hukuk devleti olduğuna dikkat çeken CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, şunları kaydetti:


"Şehit Kubilay, Atatürk devrimlerine, Cumhuriyete yönelen saldırılara karşı durdu. Atatürk, devrimlerinden rahatsızlık duyan düşüncelerle mücadele etti. Kalbi vatan sevgisi ile dolu olan Cumhuriyetin temel değerleri, kavramı, nesillerin bu değerleri yaşatma önemini de ortaya koymuştur. Cumhuriyeti kuranlar ve yaşatanlar, Şehit Kubilay ve arkadaşları rahat uyusunlar. Onların emaneti Cumhuriyeti ve devrimleri koruyan milyonlarca Atatürk gençliği görev başındadır. Bu emanete yönelen ve yönelebilecek olan bu saldırılar, gençlerin ve halkın iman, inanç ve azim dolu göğsüne çarpacak ve yok olacaktır. Onu katlederek yok ettiğini sananlar yanıldıklarını anlamışlar ve anlamaya da devam edeceklerdir."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeniden Refah'tan  miting gibi mahalle toplantısı

Yeniden Refah'tan miting gibi mahalle toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık