Ana Sayfa Siyaset TYP kapsamında çalıştırılan yurttaşların sorunları büyük…

TYP kapsamında çalıştırılan yurttaşların sorunları büyük…

CHP'li Barut, Toplum Yararına Program kapsamında güvencesiz ve geçici sürelerle çalıştırılan yüz binlerce kişinin büyük sorunlar yaşadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2022 Pazar 12:07
TYP kapsamında çalıştırılan yurttaşların sorunları büyük…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, kamu kurum ve kuruluşlarında İŞKUR aracılığıyla Toplum Yararına Program kapsamında güvencesiz ve geçici sürelerle çalıştırılan yüz binlerce kişinin büyük sorunlar yaşadığını söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda söz alan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, konuşmasında şunları söyledi:

"İŞKUR aracılığı ile okullar, kaymakamlık, valilik gibi kamu kurumlarında 3, 6 ve 9 aylık sürelerle Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında kıdem ve tazminatı ile hiçbir sosyal hakkı bulunmadan çalıştırılan yüzbinlerce vatandaşımız büyük mağduriyet yaşıyor. Bu vatandaşlarımız her sene işsiz kalma tehlikesiyle baş başa bırakılıyor
Devletin bütün kurumlarına sirayet eden adam kayırma ve torpil bu vatandaşlarımızın da kanayan yarası olmuştur. Adeta İktidar partisinin arka bahçesi gibi çalışan devlet kurumları bu vatandaşlarımızı mağdur etmektedir.  Çalışma süreleri uzatılmayan bu vatandaşlarımız işsizliğin pik yaptığı böyle bir dönemde nasıl iş bulacak, ailelerini nasıl geçindirecekler. Sesimize kulak verin ve bu çalışanlarımızın mağduriyetlerini giderin, köle gibi çalıştırılan insanların iş güvencesini sağlayın ve haklarını verin."

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık