Ana Sayfa Ekonomi "Uçağı bulduk bu kez de vize yok"

"Uçağı bulduk bu kez de vize yok"

Adana-Erbil arasında iki aydır Atlasjet düzenli uçak kaldırıyor. Ancak Iraklı işadamları, İstanbul, Ankara ve Antalya’da geçerli olan ‘kapıda kaşe vize’ uygulamasının bulunmadığı Adana’ya gelmiyor. Sağlık turizmcileri engeli kaldırmak için çaba gösterse de sonuç alınamadı.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2013 Pazartesi 18:21

Adana birçok konuda olduğu gibi Irak’la ilişkilerde de talihsizlik ve sahipsizlik yaşıyor. Her geçen gün gelişen bu pazardan başta Gaziantep olmak üzere birçok kent yararlanırken, Ekim ayından bu yana devam eden direkt Atlasjet uçuşlarına rağmen Adana fırsatları kaçırıyor. Çünkü Iraklılara uygulanan ‘kapıda vize kaşe’ kolaylığı, sadece İstanbul, Ankara ve Antalya’daki havaalanlarında geçerli.

 

Mevcut tablo karşısında, ‘daha kolay ulaşılabilen’ İstanbul, Ankara ve Antalya’yı tercih eden Iraklı işadamları, sıkıntı yüzünden, haftada 2 gün gerçekleşen doğrudan Atlas Jet uçuşlarına rağmen Adana’dan hala uzak duruyor. Adana Sağlık Turizmi Derneği’nin yaptığı başvuruya rağmen giderilmeyen sorunun ayrıntılarını, Adana'da yayımllanan Refleks Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni  Mehmet Uluğtürkan köşesinde ele aldı.

 

MEHMET ULUĞTÜRKAN`IN YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tarımsal girdi fiyatları arttı

Tarımsal girdi fiyatları arttı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık