Ana Sayfa Siyaset Uğur Kızıl’dan Öğretmenler Günü Mesajı

Uğur Kızıl’dan Öğretmenler Günü Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Uğur Kızıl, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2013 Cuma 10:50
Uğur Kızıl’dan  Öğretmenler Günü Mesajı

Uğur Kızıl, ''Bu kutsal mesleğin mensuplarının biriken sorunları çözülemediği sürece gelecek kuşakların iyi yetişmelerinin ve donanımlı olmalarının sağlanamayacağını, bu kapsamda ortaya çıkacak külfetlerin telafi edilemeyeceğini'' belirtti.

Tüm öğretmelerin sevgi ve hürmetle anıldığı anlamlı bir yıl dönümünün içinde bulunulduğunu ifade eden Kızıl, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verilmesinin üzerinden 85 yıl geçtiğini hatırlattı.
Kızıl, bu tarihi günün önemine değinerek , mesajında şunları kaydetti:


''Üzerimizde hiçbir şeyle ölçülemeyecek büyüklükte ve cesamette emekleri  bulunan öğretmenlerimizin elbette haklarını ödeyebilmemiz mümkün değildir. Bu ve benzeri müstesna günlerin, bir nebze de olsa öğretmenlerimizin artan ve genişleyen meseleleri üzerine dikkatleri çekmesi en büyük dileğimdir. Gelecek nesillerin yetişmesinde, olgunlaşmasında, fikir ve kanaat sahibi  olmalarında hayati bir rolü olan öğretmenlerimizin, aziz millet varlığı açısından taşıdığı önem hiçbir şeyle kıyaslanamayacaktır. Sahip oldukları ilmi ve irfanı, cömertçe ve içtenlikle öğrencilerine aktarmaları, yarınların tablosuna şekil ve renk vermeleri Türk milletinin devamlılığında tayin edici bir etkileri olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Evlatlarımızın küçük yaşlarda başladıkları eğitim ve öğretim sürecinin  her aşamasında öğretmenlerimizin göz nuru, şefkati, merhameti ve öğütleri belirleyici bir niteliktedir. Örnek davranışlarıyla bilgi pınarlarından  içirdikleri öğrencilerinin zihniyetini ve kişiliğinin oluşmasını temin eden bu  güzide mesleğin mensuplarını gözümüz gibi sakınmamız gerekmektedir.  Şurası tartışmasız bir gerçektir ki; yüksek idealleri kafasında taşıyan,  belirlediği kutlu hedeflere ulaşmak için çok mücadele veren bir yönetim  anlayışının her şeyden önce geleceğin mimarı öğretmenlerini memnun ve mutlu etmesi lazımdır. Bu keyfilikten ziyade bir zorunluluk, tercihten daha çok seçeneksiz bir husustur. Şayet geleceğin riske atılması veya çıkmaza sürüklenmesi istenmiyorsa, öğretmenlerin imkan ya da kaynak kısıtlamaları gibi bahanelerle oyalanmaması icap edecektir. Millet olarak belirlediğimiz amaçlara gidebilmemizin yolu, hızı ve kalitesi doğal olarak öğretim kadrosunun niteliği ve huzuru ile yakından alakalıdır.''


MHP Seyhan Belediye Başkan A.Adayı Mustafa Uğur Kızıl, öğretmenlerin, çocuklara bir harf öğretebilmek için yurdun her köşesinde  heyecanla görev yaptığını ifade ederek, mesajında şu görüşlere yer verdi:

''Fedakarlığın zirve isimleri olan saygıdeğer öğretmenlerimizin  Öğretmenler Günü'nü kutluyor, aileleri ve öğrencileri ile birlikte mutlu, huzurlu ve saadet dolu yıllar temenni ediyorum. Fiilen ve hukuken öğretmenlik mesleğini tamamlayarak emeklilik günlerinin içinde bulunan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

Bu uğurda şehit düşen bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.''

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeniden Refah'tan  miting gibi mahalle toplantısı

Yeniden Refah'tan miting gibi mahalle toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık