Ana Sayfa Yaşam Uludağ, “Sosyal Belediyeciliğin gereğini yapıyoruz”

Uludağ, “Sosyal Belediyeciliğin gereğini yapıyoruz”

Sarıçam Belediyesi’nin önemli projeleri arasında yer alan “Sosyal Market” yapılan düzenlemelerin ardından yeni yerinde hizmet vermeye devam ediyor. Belediye Başkanı Başkan Bilal Uludağ, hür türlü donanıma sahip bin metrekarelik kapalı alanda faaliyetini sürdüren Sarıçam Sosyal Marketin ihtiyaç sahibi 3 bine yakın aileye hizmet verdiğini ifade etti.

Giriş Tarihi: 23 Haziran 2019 Pazar 12:57
Uludağ, “Sosyal Belediyeciliğin gereğini yapıyoruz”

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki Ana-Bacı Konukevi’nin zemin katında hizmet veren Sosyal Marketin önemini anlatan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ,” Göreve başladığımız andan bugüne kadar Sarıçam ilçesinde Sosyal yardımlaşmada öncü ve örnek bir ilçe belediyesi olduk. Belediye olarak bugüne kadar tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere belirli aralıklarla planlanan şekilde yardımlarda bulunduk ve bulunmaya devam diyoruz. “dedi.

Bilal Uludağ, bu hizmetin ilçe vatandaşları için bir lütuf değil, sosyal belediyeciliğin bir gereği olduğuna dikkat çekti.  Uludağ, hizmeti verirken de şeffaf, tarafsız, insan onuruna yakışır ve kaliteden taviz vermeden yapmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Sarıçam’da yaşayan sosyal yardıma ihtiyaç duyan vatandaşların süreç içinde Sarıçam Sosyal Marketten faydalanmaya devam ettiklerini anlatan Bilal Uludağ, “Bu hizmetten faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi ilçe vatandaşlarımız, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze giderek doğrudan müracaat edecekler.  Hak sahipleri belediyemizce yapılan tespitler ve inceleme sonucunda Sarıçam Sosyal Yardım Komisyonunca değerlendirilerek belirleniyor. Uygun bulunan aileler ise  Sosyal Marketten giyecek ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.  Bugüne kadar ise marketimizden 10 bine yakın kişi faydalandı. ” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kocaispir, gündoğmadan işçilerle buluştu

Kocaispir, gündoğmadan işçilerle buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık