Ana Sayfa Yaşam Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Başkanı Akşit oldu

Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Başkanı Akşit oldu

Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu 3. Olağan Kongresi’nde başkanlığa Adana Seyhan Otel Genel Müdürü Can Akşit seçildi

Giriş Tarihi: 22 Mart 2015 Pazar 13:14
Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Başkanı Akşit oldu

Dünya üst düzey turizm profesyonellerince küresel turizmi ve arkadaşlığı yaymak amacıyla 1932 yılında kurulan ve dünya çapında 89 ülkede 25 bin üyesi bulunan SKAL International’a bağlı Türkiye’deki 17 derneğin oluşturduğu Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu’nun Seyhan Otel’de gerçekleştirilen kongresi, Somer Özkök’ün Divan Kurulu Başkanı seçilmesiyle başladı.

“TÜRKİYE İKİ DÜNYA BAŞKANI ÇIKARMAYI BAŞARDI”

SKAL International Dünya Başkanı Salih Çene, açılıştaki konuşmasında, kendisinden önce de dünya başkanının Hülya Aslantaş olduğunu hatırlatarak, “Türkiye bugün iki dünya başkanı çıkarma başarısına eriştiyse, bu durum Türkiye’nin SKAL hareketi içinde bugün geldiği noktayı gösteriyor. Bu hepimizin çalışmasıyla oldu ve Türkiye’nin bu etkinliği, bizlerin de uluslararası platformda daha öne çıkabilmemize ve seçilebilmemize imkân tanıdı” dedi.

Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Başkanı Deniz Anapa da, açılıştaki konuşmasında, Çene ve Aslantaş’a ve yönetim kuruluyla dernek başkanlarına kendine olan destekleri için teşekkür ederken, “Bundan böyle Yüksek Danışma Kurulu Üyesi olarak görevime devam edeceğim.  2020 SKAL Projesi ile Uluslararası platformda halen görevim sürmekte. Yani Aslantaş başkanım gibi, yılmadan yorulmadan ‘her şey SKAL için’ deyip, çalışmaya devam edeceğim” diye konuştu.

YENİ YÖNETİM KURULU

Ardından tek listeyle gidilen seçimde, Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Başkanlığına Seyhan Otel Genel Müdürü Can Akşit seçilirken, yeni yönetim kurulu Savaş Çolakoğlu, Faik Alsaç, Umman Çetinbaş, Canan İnanç ve Hasan Gürsel’den oluştu.

AKŞİT: “ADANA’DAN TÜRKİYE BAŞKANI SEÇİLMEK ONUR VERİCİ”

Akşit ise seçimin ardından yaptığı açıklamada, SKAL gibi önemli bir turizm örgütüne Adana’dan Türkiye başkanı seçilmenin çok mutluluk ve onur verici olduğunu belirterek, “Yaklaşık 38 yıldır turizmle uğraşıyorum. SKAL teşkilatında da 14 senedir üyeyim. Aslında SKAL yaşım küçük ama çalışmalarımdan dolayı beni başkanlığa layık gördüler, mutluyum. Türkiye çapında kulüp sayımız 17,  önümüzdeki dönemde bunu 20’ye çıkaracağız. Üye sayımız bin 100 civarında, bunu bin 250 civarına yükselteceğiz. Kulüpler arasındaki işbirliğini artıracağız, sosyal sorumluluk projelerine önem vereceğiz” dedi.

Daha sonra akşam yemeğinde federasyon üyeleri tekrar bir araya geldi ve “Zincir Takma Töreni”nde, mevcut başkan Anapa’nın boynundaki başkanlık zinciri, Çene tarafından Akşit’in boynuna asıldı ve başkanlık görevi başlamış oldu.

ÇALIŞANLARDAN AKŞİT’E JEST

Törenin sonunda Seyhan Otel çalışanları Akşit’e sürpriz yaparak, başkanlığını tebrik eden bir konuşma yaptı ve çiçek verdi. Akşit ise bu jest karşısında çok mutlu olduğunu ve duygulandığını ifade etti.

Toplantıya, Çukurova SKAL Derneği Başkanı Erkan Özsavaş ve Çukurova SKAL Derneği Kurucu Başkanı Nesrin Göçhan da katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yüreğir’de hayata engel yok

Yüreğir’de hayata engel yok

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık