Ana Sayfa Gündem Ünüvar: ''Mehmet Akif Ersoy, milli şairimizdir''

Ünüvar: ''Mehmet Akif Ersoy, milli şairimizdir''

Adana Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar, 27 Aralık Mehmet Akif Ersoy’un vefatı nedeniyle mesaj yayımladı.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2013 Cuma 10:26
Ünüvar: ''Mehmet Akif Ersoy, milli şairimizdir''

Ersoy, mesajında ''Mehmet Akif Ersoy, herkes tarafından bilinen milli şairimizdir'' ifadelerini kullanarak, şunları kaydetti:

''Milli Marşımız İstiklal Marşını kaleme almış ve tüm millet olarak bu marşı benimseyerek, geçmişte ecdadımızın yaşadıklarını, milli duygularımızı ve geleceğe nasıl bakmamız gerektiğini nesilden nesile aktarmamızı sağlayan bir şiirin yazarıdır.

Mehmet Akif Ersoy, 20 Aralık 1973 yılında istanbul’da doğmuş ve şairi, veteriner hekim, öğretmen, vaiz, hafız, Kur'an mütercimi, yüzücü ve milletvekili gibi ünvanları ile anılsa da özellikle yeni nesil milli şairimiz olarak bilir.

İstiklal Marşına hayat veren ve nesilden nesile aktarmamızı sağlayan, milli birlik ve beraberliğimizi her daim pekiştiren şairimiz 27 Aralık 1936 yılında vefat etmiştir.

Asırlardır yaşayan milleti ve kahramanlık hikâyelerini cümlelerle asla unutulmayacak şekilde yazan önemli şahsiyet Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle ve saygıyla anıyorum.''

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Saygılı, Kızılay Genel Sekreteri oldu

Saygılı, Kızılay Genel Sekreteri oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık