Ana Sayfa Yaşam Ürettiklerini sergileyecekler

Ürettiklerini sergileyecekler

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın hayata geçirdiği 11 adet Kültür Evi’nde el emeği, göz nuru üretilen ürünler Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi'nde görücüye çıkıyor.

Giriş Tarihi: 27 Nisan 2016 Çarşamba 15:59
Ürettiklerini sergileyecekler

Büyük sergi öncesi seçilen bazı ürünler Adana Valisi Mustafa Büyük'ün eşi Emine Büyük, AK Parti eski Adana Milletvekili Fatoş Gürkan Zopçuk, AK Parti Adana Milletvekili Şükrü Erdinç'in eşi Remziye Erdinç, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı'nın eşi Atiye Dağlı, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın eşi Mehtap Çelikcan, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can ve Yüreğir Belediyesi Başkan Yardımcıları Meclis üyeleri ile daire müdürlerine yönelik olarak mini bir sergi ve defile sunuldu. Büyük sergi öncesi davetliler üretilen eserleri hayranlıkla izledi.

 

BAŞKAN ÇELİKCAN: "EN MUTLU OLDUĞUM PROJE"

 

Kültür Evi kursiyerlerince 'el emeği, göz nuru' üretilen ürünlerin büyük sergi hazırlıkları devam ediyor. Tüm kültür evlerini kapsayacak büyük sergi öncesi konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan; “Göreve geldiğim günden beri benim en mutlu olduğum proje Kültür Evlerimizdir. Hem kadınlarımız, hem çocuklarımız, hem gençlerimiz, toplumun her kesimi bu eğitim yuvalarından faydalanabiliyor. Vefakâr kadınlarımız bir yandan ailelerine bakarken buralarda da üretim yapıyorlar. Kadınlarımız buradan öğrendikleri ve ürettikleri ile satış yaparak geçimlerini sağlıyorlar. Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezimizin yanı başında 4 adet ahşaptan küçük dükkân yaptık. Bu dükkânları burada üretim yapan kadınlarımıza tahsis ettik. Şu anda kadınlarımız buradan ücretsiz bir şekilde faydalanıyorlar. Bu uygulama güzel giderse daha farklı noktalarda da dükkânlar açıp kadınlarımıza ücretsiz vereceğiz.” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık