Ana Sayfa Gündem Uygulamalı Eğitim Merkezi 2 Ayda Tamamlanacak

Uygulamalı Eğitim Merkezi 2 Ayda Tamamlanacak

Makina Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Hasan Emir Kavi,300 metrekarelik alanda temeli atılan Uygulamalı Eğitim Merkezinde TÜRKAK’tan onaylı MMO KALMEM ile ortak çalışacak bir Kalibrasyon Laboratuvarının da hizmet vereceğini söyledi

Giriş Tarihi: 6 Nisan 2016 Çarşamba 02:01
Uygulamalı Eğitim Merkezi 2 Ayda Tamamlanacak

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Adana Şube Başkanı Hasan Emir Kavi, Seyhan Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirecekleri Uygulamalı Eğitim Merkezinin 2 ayda tamamlanarak hizmete gireceğini açıkladı. Kavi,  “Birlikte üreteceğimiz, birlikte karar alacağımız, birlikte yöneteceğimiz bir çalışma anlayışıyla görevimizi sürdüreceğiz” dedi.

Kavi, MMO Danışma Kurulu’nda yaptığı konuşmasında, komisyon ve Adana’daki işyeri temsilci atamalarının gerçekleştirdiğini, Niğde, İskenderun ve Hatay Temsilciliklerinde Yürütme Kurulu atamalarının tamamlandığını kaydetti. Kavi şöyle konuştu:

BARIŞI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

“MMO olarak her zaman "barış, barış, barış" dedik. Bıkmadan, yorulmadan barışı savunmaya da devam edeceğiz. Biliyoruz ki faili kim olursa olsun savaş varsa, nefret varsa, düşmanlık varsa ölümler kaçınılmazdır. Saldırılar hangi ellerle gerçekleştirilmiş olursa olsun sivillere yönelik katliamlardır ve insanların öldüğü hiçbir dava da haklı değildir, şiddetle lanetliyoruz.

Biz bu katliamlar zincirine ve ölümlere alışmayacağız, normal karşılamayacağız. Biz bu karanlığa teslim olmayacağız. Tesadüfen yaşayanlar olarak emperyalizme, faşizme ve gericiliğe teslim olmayacağız. Biz bu katliamları ve hayatını kaybeden kardeşlerimizi unutmayacağız. Eşit, özgür, demokratik bir Türkiye mücadelesinde bu katliamları yapanlardan da, yaptıranlardan da, bu katliamların yapılmasına göz yumanlardan da, ülkemizde bu zemini hazırlayanlardan da hesabını soracağız.”

İSG KONGRESİ HAZIRLIĞI

TMMOB Makina Mühendisleri Odası olarak; bir meslek örgütü olmanın sorumluluk ve bilinciyle 9.Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi hazırlıklarına başladıklarını ifade eden MMO Adana Şube Başkanı Hasan Emir Kavi,”9.İSG kongresinin hazırlık çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. Önümüzdeki hafta yapılacak olan merkez toplantılarında alınacak karar ile kongremizi tekrar Adana şube sekreteryalığında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.” dedi.

ENDÜSTRİYEL OTOMASYON KONGRESİ

Kavi, 26 yıldan bu yana iki yılda bir gerçekleştirdikleri Otomatik Kontrol Seminer ve Sergisini kendilerine önceki dönemlerden miras kalan değil gelecek dönemlerden emanet aldıkları bir etkinlik olarak gördüklerini, 26 yıldan güç ve geçen dönemden ders alarak daha etkin, daha verimli bir kongre gerçekleştirebilmek için tüm güçleriyle Endüstriyel Otomasyon Kongresini gerçekleştirmeyi planladıklarını kaydetti.

ÇUKUROVA SANAYİ VE ÇEVRE SEMPOZYUMU II

Hasan Emir Kavi, Çukurova’da Sanayileşme ve Çevre Sempozyumunu bu dönem tekrar yapılması için çalışmalara başladıklarını belirterek, “TMMOB MMO olarak düzenlediğimiz önceki sanayi kongrelerinde gözetilen amaçlardan biri de; bölgesel dinamiklerin ülke düzeyinde koordine edilmesini sağlayabilmek ve böylece bulundukları il ve bölgelerde sanayi, tarım, doğal kaynaklar, ulaşım, enerji, çevre gibi konulardaki potansiyellerin değerlendirilmesine yöneliktir. ilki 2007 yılında gerçekleştirilen Çukurova'da Sanayileşme Ve Çevre Sempozyumu bu dönem tekrar yapılması ile ilgili çalışmalar da başlamıştır. Bu dönem farklı bir anlayışla Düzenleme kuruluna MMO Mersin şubesi, ÇMO Adana ve Mersin Şubeleri, Bölgemizdeki üniversiteler, Sanayi Odaları, Organize Sanayi Bölge Müdürlükleri ve KOSGEB’ten katılımcılarla oluşturulacak bir düzenleme kurulu ile ortak bir şekilde yapılması planlanmaktadır.” şeklinde konuştu.

2 AYDA TAMAMLANACAK

Osmaniye ve İskenderun İlçe Temsilcilikleri yeni binalarının odamıza, halkımıza ve üyelerimize yakışır hizmet sunabilmek için bu dönem tamamlanacağını bildiren MMO Adana Şube Başkanı Kavi, geçtiğimiz hafta temeli atılan Uygulamalı Eğitim Merkezinin 2 ay içerisinde tamamlanarak hizmete gireceğini belirterek, şunları söyledi:

“Seyhan Belediyesine bağlı SEYMER (Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi) ile ortaklaşa çalışacağımız 300 metrekarelik bir alanda inşaatına başlanan ve 2 ay içerisinde tamamlanacak. Uygulamalı Eğitim Merkezi bu dönem en çok önemsediğimiz projelerin başında gelmektedir. Bölgemizin işsizlik ve nitelikli kalifiye personel ihtiyacına bir nebzede olsa çözüm olabileceğini düşündüğümüz ayrıca verilecek uygulamalı eğitimlerin ardından katılımcılara verilecek olan sertifikaların geçerliliğini sağlamak adına MEB, MYK ve TÜRKAK’tan onay alarak akredite olmasını planladığımız merkezimizde evrak işleri için Büro, Eğitim Salonu, Atölye ve Laboratuvar yer alacaktır.

Bu merkezde, ilk etapta planlanan İş makinası ve vinç operatörü, Kaynakçı, Hidrolik-Pnömatik Ustası, Makina Montajcısı ve Bakımcısı, Asansör Montaj ve Onarımcısı, Asansör Bakımcısı, Klima Montaj ve Bakımcısı, Doğal Gaz Altyapı Yapım Kontrol Personeli, Isıtma ve Doğal Gaz İç Tesisat Yapım Personeli, Bacacı gibi sanayinin ihtiyaç duyabileceği kalifiye belgeli personeller yetiştirilecektir.

Ayrıca Merkezimizde NDT (Tahribatsız Kaynak Muayene) Hizmeti verilecek ve Odamızın İzmir’de bulunan ve TÜRKAK’tan onaylı MMO KALMEM ile ortak çalışacak bir Kalibrasyon Laboratuvarı da hizmet verecektir. Bu Merkezde Elektrik, Basınç, Kütle, Boyut ve Sıcaklık konularında ulusal ve uluslarası standarlara izlenebilir ölçümler ile üretimde, ürün kontrolünde ve diğer ölçüm sistemlerinin kontrolünde kullanılan cihazların kalibrasyonu yoluyla ölçüm sistemlerinin ulusal ve uluslarası standartlara izlenebilirliği gerçekleştirilerek, kalite sistemlerinin gerektirdiği şekilde, işletmede yapılan ölçümler güvence altına alınacaktır.”


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık