Ana Sayfa Gündem UZAYMER’e ilgi devam ediyor

UZAYMER’e ilgi devam ediyor

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) ile Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ÇÜ bünyesinde bulunan Uzay Bilimleri ve Güneş Enerjisi Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni (UZAYMER) Adana İli ve çevresindeki okullara açan protokolün imzalanmasıyla birçok okul UZAYMER’i ziyaret ediyor.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2017 Perşembe 07:53
UZAYMER’e ilgi devam ediyor

İmzalan protokolle Adana ve çevresindeki tüm okulların UZAYMER’e düzenli ve programlı ziyaretleri sağlanarak bu program kapsamında öğrencilere ve öğretmenlere astronomi konusunda temel bilgiler veriliyor. Bu kampsamda da Zeynep Erdoğdu İlköğretim Okulu öğrenciler de UZAYMER’i ziyaret etti.

 

Prof. Dr. Akyüz: “Kapılarımız Sonuna Kadar Açık.”

UZAYMER Müdürü Prof. Dr. Aysun Akyüz, astronomi konusunda uzmanlar tarafından, katılım gösteren okullara temel ve bilimsel bilgileri aktardıklarını, hava koşullarının izin verdiği ölçüde ise teleskoplarla ve diğer ekipmanlarla öğrencilerin gözlemler yaptığını söyledi.

Prof. Dr. Akyüz, UZAYMER’in bugüne kadar farklı etkinliklerde halka açık olduğunu bundan sonra da okullardaki öğrencilere ve öğretmenlere talep ettikleri uygun zamanlarda kapılarının sonuna kadar açık olacağını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Toplu taşıma araçlarına yakıt desteği

Toplu taşıma araçlarına yakıt desteği

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık