Ana Sayfa Gündem Vali Coş, Çin’li öğrenciler ile biraraya geldi

Vali Coş, Çin’li öğrenciler ile biraraya geldi

Vali Hüseyin Avni Coş, Adana’da Kur’an-ı Kerim ve din eğitimi alan, 60 Çinli Müslüman öğrenci ile bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2013 Salı 16:17
Vali Coş, Çin’li öğrenciler ile biraraya geldi

Bir kebap Salonu’nda öğrenciler ile buluşan Vali Coş, “Sizin gibi güzel misafirlerimizle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum” dedi.

Çin’den, Adana’ya ilim tahsili yapmaya gelen öğrencilere başarılar dileyen Vali Hüseyin Avni Coş, “İnşallah sizler burada edindiğiniz bilgiler, ilimler sayesinde memleketinize döndüğünüzde Türkiye ile Çin arasındaki dostluğun gelişmesine, dünya barışına, insanlığa güzel hizmetler vereceksiniz. Allah hepinizin yar ve yardımcısı olsun. Hepiniz Allah’a emanet olun. Memleketinizdeki büyüklerinize de bizim ülkemizden, Adana’mızdan selamlarımızı ve sevgilerimizi iletin. Dünyanın neresinde olursa olsun, mümin kardeşlerimizi, çok seviyoruz” dedi.

Vali Coş, ‘Müslümanlar kardeştir’  hadis-i şerifi uyarınca, kardeşlik duygularını ve hissiyatını güçlendirmek gerektiğini vurgulayarak, “Kardeşlik şuurunu geliştirerek,  inşallah dünya barışına, bulunduğumuz yerlerde insanlığın selametine hizmet edeceğiz. Hepiniz birer barış elçisisiniz. Hepinize Yüce Allah’tan büyük başarılar temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi en kalbi duygu ve düşüncelerle selamlıyor, bir kez daha Adana’ya hoş geldiniz diyorum” dedi.

Vali Coş, öğrenci grubunda bulunan Çinli çiftin 5 yaşındaki çocukları Niu Ya Suen ile de yakından ilgilenerek, hediyeler verdi.

Yemekte İl Müftüsü Arif Gökce’nin yanı sıra Türk ve Çinli öğretmenler de hazır bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Seyhan’da hizmet ve projelere devam

Seyhan’da hizmet ve projelere devam

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık