Ana Sayfa Gündem Vali Coş, yeni yıl mesajı yayımladı

Vali Coş, yeni yıl mesajı yayımladı

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, bir mesaj yayımlayarak Adanalıların yeni yılını kutladı.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2013 Salı 11:18
Vali Coş, yeni yıl mesajı yayımladı

Coş. mesajında şunları kaydetti:

 

''Hep birlikte, mutlulukları, sevinçleri, acıları ve üzüntüleri ile bir yılı daha geride bırakıyor; ümitlerin taptaze ve canlı olduğu yeni bir yıla merhaba diyoruz.

 

Yeşeren umut ve heyecanlarımızla girmek üzere olduğumuz 2014 yılının;  Adana'mıza, Aziz Milletimize,  Ülkemize ve tüm insanlığa barış, esenlik, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

 

Kıymetli Adanalılar

 

Her yeni yılla birlikte umutların tazelenip iyimser beklentiler artarak, daha gelişmiş, kalkınmış ve müreffeh bir Türkiye'de yaşamak hepimizin ortak dileğidir. 2013 yılında, İlimizin öncelikli ve önemli sorunlarının tespitini yaparak, siz saygıdeğer vatandaşlarımızın günlük hayatını kolaylaştıracak her alanda çözümler geliştirdik. Bir önceki yıla göre, hayat standartlarımızı daha da yükseltmek, eğitimden sağlığa, tarımdan güvenliğe kadar devletin temel hizmetlerinde yaygınlık, etkinlik ve kaliteyi daha da artırmak için gece gündüz demeden çalıştık. Yeni yılda da başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere, sivil toplum kuruluşları ve tüm toplum kesimlerinin birlikte çalışması ile 2014 yılının Adana için sosyal, kültürel ve ekonomik alanda bir atılım yılı olacağına inanıyorum.

 

Kendini Adana ile ilgili ve sorumlu hisseden herkese düşen yegâne görev; moralimizi yüksek tutup, sahip olduğumuz değerlerin farkına vararak, pozitif bir çizgide buluşmak ve Adana’yı huzur ve güven ortamında, refah seviyesi yüksek, sevgi, hoşgörü, yardımlaşma, paylaşma ve kardeşlik duygularının hüküm sürdüğü bir kent haline getirmek, ekonomik, sosyal, kültürel ve diğer tüm alanlarda, plakasında olduğu gibi birinci sıraya yükseltmek için yorulmadan çalışmaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle yeni yıla girerken, milletçe birbirimizi sevmemiz, birbirimize kardeşçe yaklaşmamız, dayanışma içinde olmamız, görevimizi, işimizi en iyi şekilde yapmamız, Büyük Atatürk'ün öngördüğü muasır medeniyet düzeyinin üzerine çıkma hedefine daha kolay ulaşacağımıza inanıyor, 2014 yılının tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesi ümidiyle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.''

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Altın Koza Film Festivali jürisi belli oldu

Altın Koza Film Festivali jürisi belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık