Ana Sayfa Eğitim Vali Demirtaş, Öğretmenler Günü mesajı yayımladı

Vali Demirtaş, Öğretmenler Günü mesajı yayımladı

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2018 Cuma 06:53
Vali Demirtaş, Öğretmenler Günü mesajı yayımladı

Vali Demirtaş'ın, mesajı şöyle:

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.” özdeyişinde vurguladığı üzere, ülkelerin ve milletlerin geleceğini şekillendiren yegâne olgu; eğitimdir.

Ülkemizin daha müreffeh, her açıdan daha gelişmiş ve saygın bir konuma ulaşmasında geleceğimiz olan çocuklarımıza verilen eğitim ve öğretimin, dolayısıyla öğretmenlerimizin hayati bir fonksiyonu vardır.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin bilgili ve donanımlı bir şekilde yetiştirilmesi, aynı zamanda ülkemizin aydınlık geleceğinin anahtarıdır. Böylesine önemli bir sorumluluğu ülkemizin dört bir yanında her  türlü zorluğa göğüs gererek fedakârca görev yapan, yaydıkları bilim ışığıyla sadece öğrencilerini değil, toplumun geleceğini de  aydınlatan saygıdeğer öğretmenlerimiz, yılın bir günü değil tüm yaşamları boyunca en içten saygıyı, minneti ve teşekkürü  hak etmektedir.

Yaydıkları bilim ışığıyla öğretmenlerimiz; hür, onurlu, saygın ve gelişmiş bir toplum olma merdiveninin en önemli basamağıdır. Çocuklarımız ve gençlerimizin,  ‘özgür düşünen, bağımsız karar verebilen, yeniliklere açık, özgüven sahibi, problem çözme yeteneği gelişmiş, bilim ve teknolojik gelişmeleri yakından izleyen, bunun da ötesinde bilim ve teknoloji üretebilen, milli ve manevi değerlere saygılı, demokratik değerlere bağlı bireyler’ olarak yetişmelerine öncülük eden öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Devletimizin teşvik ve destekleriyle, ilimizdeki başarı çıtasını çok daha yükseklere taşımak hedefindeki çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürdüğümüzü belirtirken, eğitim ve öğretim ordumuzun tüm neferlerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu yıllar temenni ediyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık