Ana Sayfa Gündem Vali Demirtaş'tan Geçici Barınma Merkezi'ne ziyaret

Vali Demirtaş'tan Geçici Barınma Merkezi'ne ziyaret

Vali Mahmut Demirtaş, Sarıçam ilçesinde Suriye vatandaşlarının barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan Geçici Barınma Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2018 Pazar 12:31
Vali Demirtaş'tan Geçici Barınma Merkezi'ne ziyaret

Ziyaret esnasında Sarıçam Kaymakamı Ali Murat Kayhan, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin, kamu kuruluşlarının temsilcileri de hazır bulundu.

 

Vali Demirtaş; Geçici Barınma Merkezinde incelemeler yaparak yetkililerden bilgiler aldı.

 

Merkezde kurulan  50 dekar sera alanını gezerek serada gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgiler alan Vali Demirtaş: ‘‘50 dekar üzerine kurulan sera alanının; 45 dekarda patlıcan, 2 dekarda salatalık, 3 dekarda da domates yetiştirilmektedir. Ürünlerin yetiştirilmesinde tarım işi hakkında bilgilendirdiğimiz Suriyeli misafirlerimizin de çalışması ve üretilen ürünlerden yararlanmaları çok önemli bir faaliyettir.’’ dedi.

 

Merkezde yaptığı incelemelerin ardından Vali Demirtaş, Geçici Barınma Merkezi hakkında şu bilgilere yer verdi:

 

‘‘Önceden şehrimizde dağınık halde çadırlarda yaşayan Suriye vatandaşlarının böyle düzenli bir yerleşim alanında yaşamaya başlamaları Adana’mız ve Suriyeli kardeşlerimiz adına çok önemli bir gelişmedir. Böylece kent içindeki çadırlar kaldırılarak daha düzenli bir şehir görüntüsü elde edilirken Suriyeli misafirlerimize de daha elverişli yaşam koşullarının olduğu bir ortam hazırlanmış oldu.

 

Geçici Barınma Merkezimizde; 6.136 konteyner bulunmakta ve burada 30.680 Suriyeli vatandaşımız yaşamaktadır. 8 okul  (148 derslik), 2 spor alanı, 16 oyun Parkı, 8 mescit, 3 market, dinlenme alanları, 50 dekar sera alanı ve 54 dekar yeşil alan bulunmaktadır.

 

Merkezimizde yer alan bu birimlerimizde gereken tüm hizmet (Eğitim, sağlık, emniyet, itfaiye, halk eğitimi) ilgili personellerimiz tarafından verilmektedir.

 

Suriyeli misafirlerimizi Geçici Barınma Merkezimize yerleştirerek daha sağlıklı, daha rahat ve daha güvenli  bir ortamda yaşamalarını sağladık.’’

 

Vali Mahmut, Demirtaş yaptığı açıklamanın ardından ziyaretini sonlandırdı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çıkışlar başlayacak mı?

Çıkışlar başlayacak mı?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık