Ana Sayfa Gündem Vali Demirtaş'tan Nevruz mesajı

Vali Demirtaş'tan Nevruz mesajı

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Nevruz Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Giriş Tarihi: 20 Mart 2019 Çarşamba 10:30
Vali Demirtaş'tan Nevruz mesajı

Vali Demirtaş'ın mesajı şöyle:

Baharın başlangıcını simgeleyen Nevruz, bereketin simgesi ve tazelenmenin müjdecisi olarak yüzyıllardır Türk toplumunda bayram olarak kutlanmaktadır.

Türk milletinin sahip olduğu ve nesilden nesile aktararak günümüze kadar yaşattığı önemli kültür değerlerinden biri olan Nevruz Bayramı; içerdiği güçlü anlamlarla yeni bir uyanışa, barışa, dostluğa ve kardeşliğe verilen önemin en güzel sembollerinden olmuştur.

Birbirinden farklı kültürlere mensup insanlarla aynı coğrafyayı paylaşmış, farklılıkları zenginlik olarak gören bir medeniyetin mensupları olarak bizler;  binlerce yıllık şanlı tarihimizden miras kalan, bizleri birbirimize kenetleyen bu ortak kültür değerimizi gelecek kuşaklara aktarmalı, geçmişi birlikte oluşturduğumuz gibi ülkemizin tüm renkleriyle geleceğimizin inşasına da birlikte omuz vermeliyiz.

Unutulmamalıdır ki geçmişten günümüze farklı kültür ve dini inançlara sahip insanların dostluk, kardeşlik ve sevgi hisleri ekseninde sıkı sıkıya kenetlendiği ülkemizdeki bu hoşgörü anlayışı, kültürel mirasımızı yaşatan en büyük zenginliğimizdir. Asırlardır her türlü güçlüğü birbirine destek olarak aşmayı bir yaşam biçimi haline getirmiş aziz milletimiz, dün olduğu gibi bundan sonra da nice bayramları huzur ve mutluluk içerisinde beraberce kutlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Nevruz Bayramı’nın kardeşliğimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini temenni ederek bütün Adanalı hemşehrilerimin ve milletimizin Nevruz Bayramı’nı yürekten kutluyorum.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Engelsiz eller, mutlu patiler

Engelsiz eller, mutlu patiler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık