Ana Sayfa Gündem Vali Elban'dan bayram ziyaretleri

Vali Elban'dan bayram ziyaretleri

Ramazan Bayramı vesilesiyle çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Vali Süleyman Elban, bayramın ikinci gününde de ziyaretlerini sürdürdü.

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2021 Cumartesi 11:44
Vali Elban'dan bayram ziyaretleri

Bayramlaşma programı kapsamında Özel Harekat Şube Müdürlüğüne giden Vali Süleyman Elban, burada görevli özel harekat polislerinin bayramlarını kutladı. Ülkemizin huzurunun korunmasında önemli çalışmalara imza atan polislerimizin disiplini, kabiliyeti, cesareti, enerjisi ile her zaman takdiri hak ettiğini ifade eden Vali Elban, “Birlik ve bütünlüğümüzün korunmasında, kamu düzeninin sağlanmasında canla başla çalışan tüm güvenlik güçlerimize başarılar diliyor, her bir kahramanımızın Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum.” dedi.

Özel Harekat Şube Müdürlüğündeki ziyaretini sonlandıran Vali Elban, Sevgi Evleri’ndeki çocukları da unutmadı.

Devletimizin himayesinde büyüyen minikleri ziyaret ederek onların bayram sevincine ortak olan Vali Elban, çocuklarla yakından ilgilenerek onlara çeşitli hediyeler verdi.

Vali Elban burada yaptığı açıklamada, korunmaya muhtaç çocuklara kol kanat germenin sosyal devlet anlayışının yanında insani bir sorumluluk olduğunu ifade ederek “Çocuklarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlamak, onların mutlu olmasını sağlamak için bizler var gücümüzle çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki çocuklarına sahip çıkamayan bir milletin geleceği aydınlık olamaz. Devletimiz kimsesiz çocuklarımızın, yardıma muhtaç gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesi için gerekli her türlü tedbiri alıyor.” dedi.

Hiçbir çocuğun ihmal edilmeye gelmeyeceğini belirten Vali Elban, geleceğimizim umut çiçeklerine gözümüz gibi bakacağız. Onlar da ileride büyüyüp koca bir çınar olarak emanetlerine sahip çıkacaklar.” şeklinde konuştu.

Hayli renkli görüntülere sahne olan programda devletimizin şefkatli kollarında büyüyen bir çocuğumuz Vali Elban’a kendi yaptığı tabloyu hediye etti.

Sevgi Evleri’ndeki bayramlaşma programının ardından Vali Elban, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Alper Yaman’ın Pınar Mahallesi’nde ikamet eden eşi Sevilay Yaman’a bayram ziyaretinde bulundu.

Şehit ailesinin Ramazan Bayramı’nı kutlayarak hal ve hatırlarını soran Vali Elban, şehidin çocuklarıyla da yakından ilgilendi.

Ülkemizin bağımsızlığı, milletimizin huzur ve güvenliği için canlarını feda eden şehitlerimizin hakkını ödemenin asla mümkün olmadığını dile getiren Vali Elban, “Bizlerin yapması gereken çok büyük fedakârlıklarla bizlere emanet edilen vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıkmaktır. Öte yandan şehitlerimizin emaneti olan şehit yakınlarımıza devlet ve millet olarak sonsuz ihtimam göstermek boynumuzun borcu. Onlar her daim başımızın tacı olacak.” dedi.

Mübarek Ramazan Bayramı vesilesiyle tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle andıklarını söyleyen Vali Elban, şehitlerimizin emanetlerine sağlık ve huzur dolu bir ömür temenni ettiğini sözlerine ekledi.

Vali Elban, şehit ailesinin yanından ayrıldıktan sonra Çimento Fabrikası yol kontrol noktasında görev yapan polislerle bayramlaştı. Yapılan kontrol ve denetim faaliyetleri hakkında bilgiler alan Vali Elban, her zaman olduğu gibi bu bayram gününde de ilimizin güvenliğini sağlamak için görevi başında bulunan polislere kolaylıklar dilediğini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Pençe-Kilit operasyon bölgesinde 4 şehit

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde 4 şehit

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık