Ana Sayfa Gündem Vali ve Başsavcı cezaevinde hükümlülerle iftar yaptı

Vali ve Başsavcı cezaevinde hükümlülerle iftar yaptı

Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ile Adana Adliyesi’nde görev yapan yargı mensupları, Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan hükümlülerle iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar programının ardından ceza infaz kurumunda kaba inşaatından ince işçiliğine kadar tüm işlerini hükümlülerin yaptığı Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Camii’nde ilk namaz kılındı.

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2016 Cuma 14:07
Vali ve Başsavcı cezaevinde hükümlülerle iftar yaptı

Adana Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda açık alanda düzenlenen iftar yemeğine Vali Mahmut Demirtaş ile Başsavcı Ali Yeldan’ın yanı sıra, Adana Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Yılmaz, HSYK Başmüfettişi Arif Sami Kaya, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri, Cumhuriyet Savcıları, İl Müftüsü Arif Gökçe, ceza infaz kurumu idarecileri ile yaklaşık 250 hükümlü katıldı. Vali Demirtaş, Başsavcı Yeldan ve beraberindekiler, bir süre sohbet ettiği hükümlülerle birlikte iftar yaptı. Bu sırada hükümlülerden oluşan bir grup da ilahiler söyledi.

HÜKÜMLÜLERİN ŞEHİT SAVCI ADINA YAPTIĞI CAMİDE İLK NAMAZ

İftar programının ardından kaba inşaatından ince işçiliğine kadar tamamını hükümlülerin yaptığı Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Camii’nde ilk namaz kılındı. Yaklaşık 1 yılda tamamlanan camide mihrabı, minberi, kubbesi, ahşap doğraması, çini seramiği, tavan süslemeleri ve boyasına kadar tüm işlerinde hükümlüler emek verdi. Daha sonra, yine hükümlülerin emeğiyle yapılan İsmet Aktürk Konferans Salonu’nda İl Müftüsü Arif Gökçe ile Sabancı Merkez Cami İmamı Pehlivan Kalıntaş ve Hacı Ahmet Özel Türkay Cami İmamı Süleyman Topaloğlu’nun hazırladığı program yapıldı. Kalıntaş ve Topaloğlu Kuran-ı Kerim okurken, Müftü Arif Gökçe de hükümlülere Ramazan ayı ve oruç tutmanın önemini anlattı. Müftü Gökçe ayrıca, ‘İnsanı Suça ve Günaha Sevk Eden Faktörler’ konusunda hükümlülere bilgi verdi.

DEMİRTAŞ: BURADA ÇOK GÜZEL BİR ORTAM VAR

Etkinlikte konuşan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, kentte göreve başladığının 4’üncü gününde ceza infaz kurumundaki hükümlülerle iftar yapmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Ceza infaz kurumunda çok güzel bir ortam gördüğünü ve mutlu olduğunu belirten Demirtaş, “Buralara düşmek kolay bir şey değil. Ama bu Ramazan ayında herkes gibi, özellikle sizlerin de bu işin muhasebesini yapması lazım. Buraya neden düştüğünüzü aklınıza getirerek ‘İnşallah bu benim için son olur’ demelisiniz. Burada çok güzel bir cami ve konferans soluna inşaat ettiğinizi gördüm. Başta siz hükümlüler olmak üzere Başsavcıma, hakim-savcı arkadaşlarımıza, cezaevi yönetimine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

‘TOPLUMA KAZANDIRILMALARINDA DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUZ”

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan da, Vali Demirtaş’a gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederek, “Adana’ya geldiğinizin 4’üncü akşamını ceza infaz kurumunda hükümlülerle birlikte geçiriyorsunuz. Bu bizim için çok özel ve anlamlı. Cezaevlerinde sorunlara ne kadar yakın ilginiz olduğunuzu önceki görev yerlerinizden biliyoruz. Buradaki kardeşlerimizi hayata hazırlama, onları topluma faydalı birer birey haline getirme ve topluma kazandırılmaları noktasında bize olan desteğini esirgemeyeceğiniz biliyoruz. Kurumumuzu şereflendirdiğiniz için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Programın sonunda Başsavcı Yeldan, günün anısına Vali Demirtaş’a hükümlülerin kozalaklardan yaptığı ‘Kanatlı Kozalak’ isimli kuğu figürü hediye etti

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Engelsiz eller, mutlu patiler

Engelsiz eller, mutlu patiler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık