Ana Sayfa Gündem “Vatandaşımıza hizmet için buradayız…”

“Vatandaşımıza hizmet için buradayız…”

Adana Valisi Süleyman Elban kurum müdürleriyle bir araya gelerek il genelinde gerçekleştirilen kamu hizmetleri genel hatlarıyla değerlendirildi.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2022 Cuma 13:04
“Vatandaşımıza hizmet için buradayız…”

Adana Valisi Süleyman Elban kurum müdürleriyle bir araya gelerek il genelinde gerçekleştirilen kamu hizmetleri genel hatlarıyla değerlendirildi.

Vali Elban, toplantıda yaptığı konuşmada 5 Ocak Adana’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 100. yıl dönümünü kutlama programında sağladıkları katkılar için kurum müdürleri ile kurum müdürlerine, tüm personele  teşekkür etti. Vali Elban, kutlamaların Adana’nın kültürüne, geçmişine uygun bir program olduğunu belirtip “Etkinliklerimize büyükşehir belediyemiz, ilçe belediyelerimiz, üniversitelerimiz, odalarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve Adanalı hemşehrilerimiz çok büyük katkı sağladı. Herkese teşekkür ediyorum. 100 yıl önce olduğu gibi ilimizin birlik ve beraberlik içinde yaptığı çok güzel bir etkinlik oldu.” 

Vali Elban, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bilindiği üzere son iki yıldan beri ülkemiz ve dünya pandeminin etkisi altında. Pandemi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de birçok farklı sonucun doğmasına sebep oldu. Hem dünyadaki ekonomik sistem hem de insanların iş, aile, alışveriş, eğitim düzeni değişti. Neredeyse bildiğimiz her sistemimizi değiştirmek durumunda kaldık. Tüm bunların sonucunda da dünyadaki birçok insan bu durumdan psikolojik olarak da olumsuz etkilendi. Bu etkinin boyutunu ve ne kadar süreceğini bilmemiz mümkün değil şu anda. Tüm dünya devletleri bu süreçten ekonomik olarak da olumsuz etkilendi. Çünkü bu süreçte bütün hayat durdu. Birçok gelirden yoksun kalan devletlerin giderleri arttı. Devletler; sağlık sistemine, dar gelirli vatandaşlara, çalışanlara ciddi anlamda katkıda bulunmak durumunda kaldı. Bu durum da tüm ülkelerin gelir gider dengesinde bozulmalara sebep oldu. Sonuç olarak da tüm dünya ülkelerinde ekonomik sıkıntılar baş gösterdi. Buna paralel olarak bizim ülkemiz de aynı durumla karşı karşıya kaldı. Bu durum toplumumuzdaki herkesi etkiledi. Bu da tüm vatandaşlarımızın hassasiyetini arttırdı. Bu sebeple vatandaşımızı bekletmemeliyiz ve vatandaşımızın işini bir an evvel halletmeliyiz. Vatandaşlarımızı hiçbir zaman kırmamalıyız. Onlara karşı daima anlayışlı davranmalıyız. Hepimiz davranışlarımızda daha dikkatli olmalıyız. Kamu hizmetimizi vatandaşımızın memnuniyetini esas alan yönetim anlayışıyla kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunmalıyız. Hepimiz çalışmalarımızı bunu sağlamak amacıyla gerçekleştirmeliyiz. Unutmayalım ki bizler vatandaşımıza hizmet için buradayız. Amacımız kentimizi tüm kurumlarımızla el ele vererek bir bütün olarak geliştirmek.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık