Ana Sayfa Gündem Vatandaşlardan, Başkan Çelikcan'a hizmet teşekkürü

Vatandaşlardan, Başkan Çelikcan'a hizmet teşekkürü

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Yavuzlar Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Çelikcan'a yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür eden vatandaşlar mahallenin kurulduğundan bu yana bu kadar geniş kapsamlı bir çalışma yapılmadığını belirttiler

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2013 Pazar 17:10
Vatandaşlardan, Başkan Çelikcan'a hizmet teşekkürü

Mahalle sakinleri yaptıkları açıklamada 'Belediye Başkanımız Sayın Mahmut Çelikcan mahallemizde ve ilçemizde çok güzel hizmetler yaptılar. Bu dönemde yapılan yol çalışması  mahallemizde uzun yıllardan bu yana yapılmıyordu. Yüreğir'e yapılan Kültür Evlerinden de çocuklarımız çok güzel yararlanıyorlar. Yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür diyoruz.' dediler.

 

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 5 yılda yapılan çalışmanın 20 yılda yapılan çalışmalardan daha fazla olduğunu belirterek 'Yavuzlar Mahallesi gibi Yüreğir'in bütün mahallelerinde çalışmalarımız oldu. Özellikle yol çalışmasını tüm Yüreğir de başarılı bir şekilde yürütüyoruz. Girilmedik mahalle ve köy yollarımız kalmadı. Taziye evleri, kültür evleri ve engelli koordinasyon merkezimiz vatandaşlarımızın hizmetinde. 62 adet hizmet aracı alarak filomuzu güçlendirdik. Adana'nın en büyük Kültür Merkezi'ni ilçemize kazandırıyoruz. Bütün bunları yaparken borçlarımızı da en asgari seviyeye indirdik.

 

Bunun yanı sıra Yüreğir'in kaderini değiştirecek olan Kentsel Dönüşüm Hamlesi'ni başlatmış bulunuyoruz. Kışla Mahallesinde gerçekleştirdiğimiz kentsel dönüşüm çalışmalarında ihale TOKİ tarafından gerçekleştirildi. Sanayi Çarşısı ve Kozan Çarşısı'nın yerine modern konutlar ve iş merkezi yapılacak. Sinan Paşa Mahallemizin tamamı Büyükşehir Belediyesi tarafından  Yavuzlar ve Akıncılar mahallemiz Yüreğir Belediyesi tarafından Kentsel Dönüşüm alanı ilan edilmiş olup çalışmalarımız sürüyor. Daha önce ilan ettiğimiz dönüşüm alanlarında çalışmalarımız kesintisiz devam etmektedir.

 

Yapılan bu çalışmalar sayesinde Seyhan Nehri Kenarı modern bir hale gelecektir. Gecekonduda oturan vatandaşlarımız ise yeşil alanı bol, depreme dayanıklı modernler konutlarına kavuşacaklardır. Yapılan bu çalışmalarla Yüreğir Adana'da en iyi gelişen merkez ilçemiz olacaktır.' dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Seyhan’da hizmet ve projelere devam

Seyhan’da hizmet ve projelere devam

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık