Ana Sayfa Gündem Veteriner Hekimlere ziyaret

Veteriner Hekimlere ziyaret

Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, genel sekreter Prof. Dr. Mehmet Özalevli, Dr. Resmiye Kaya Niron ve Dr. Ömer Eşki, Adana Veteriner Hekimler Odası yeni başkanı Nihat Köse’yi ‘hayırlamak’ için ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 16 Kasım 2014 Pazar 01:22
Veteriner Hekimlere ziyaret

Meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları kentlerin vazgeçilmez bileşenleri olduğunu ifade eden başkan Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, “Meslek örgütleri ve STK’ların birlikte yapacakları çalışmalar ve sorunları çözmek konusunda ortak çabaları ile önemli mesafeler kaydedilebilir. Adana Tabip Odası yönetimi olarak bugün bu düşünce ile Adana Veterinerler Odası Başkanı olarak sizi ve yönetim kurulu üyelerinizi ziyaret edip hem tanışmak hem de hayırlı olsun demek istedik. Sıcak ve samimi karşılamanız için çok teşekkür ederiz. Sağlık alanında çalışan iki meslek örgütü olarak birlikte çalışabileceğimizin temellerinin atılabildiği kanısına vardık. İnsan sağlığının önemli olduğu gibi hayvan sağlığını da önemli buluyoruz. Gerek insan sağlığını ilgilendiren konularda gerekse hayvan sağlığını ilgilendiren birçok projede birlikte hareket edebileceğimizi gördük. Yeni yönetimi tekrar kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.”Şeklinde konuştu.

 

SOKAK KÖPEKLERİ CİDDİ SORUN, ÇÖZÜLMELİ

Yönetim Kurulu Üyeleri Üzeyir Can ve Can Oral Buğan’ın da hazır bulunduğu ziyarette Tabip Odası Yönetim Kurulunun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Adana Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Nihat Köse, “Ziyaretinizden ve sizlerle tanışmaktan çok mutlu olduk. Mesleğimizin özveri gerektirmesinin yanında hayvan sevgisi olmasını gerektiren bir meslek. Biz yeni seçildik. 426 üyemiz var. Oda çalışmaları anlamında tecrübelerinizden yararlanmak istiyoruz. ADAMOB bünyesinde sizlerle birlikte hareket edecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. ADAMOB üyesi meslek kuruluşlarını biz kardeş olarak kabul ediyoruz. İyi işler yapma umuduyla birlikteliğimizi sürdüreceğiz. Meslek örgütü olarak ülke sorunlarına sahip çıkma zorunluluğumuz var” dedi. Başıboş gezen sokak köpeklerinin sorun olduğunu da ifade ederek çözüm aradıklarını da anlatan Köse, “Adana’da bazı belediyelerin barınakları yok. Barınak sorunu çözülmeli, olan barınaklar da rehabilite çalışmaları yapılmalı. Kuduz hastalığı diye bir gerçek var. Belediyelerde çalışan Veteriner Hekimlerimizin sorunları var. Çözümü konusunda mücadele edeceğiz. Hayvan beslemenin ciddi bir iş olduğunu insanlara anlatacağız. Hayvanı sevmeyen İnsanı sevmez, insanı sevmeyen insan olamaz zaten. Yanı başımızdaki coğrafyada insanların kafasını kesiyorlar. Hayvan sevseler insanı da sevecekler. Meslektaşlarımıza eğitim vererek okullarda hayvan sevgisini anlatmaya çalışacağız. Biz hayvanları iyileştireceğiz, sizler de zaten insanları iyileştiriyorsunuz”

 

‘KAÇAK ET’E DİKKAT

Geçtiğimiz gün Mersin’de tonlarca kaçak et yakalandığına da dikkat çeken Köse, “Türk Veteriner Hekiminin elinin değmediği hiçbir etin tüketilmemesi gerekiyor. Tüketilecek etin mutlaka Veteriner Hekim gözetiminde ruhsatlı kesimhanelerde kesilmiş, üzerinde damgası olan önceden ve kesildikten sonra muayenesi yapılmış etin tüketilmesi gerekiyor. Kesilmeden önce tespit edilecek hastalıklar var. Kestikten sonra tespit edilecek hastalıklar var. Kaçak kesilen merdiven altı tabir edilen şekilde elde edilen etler sıkıntı yaratır. Bir takım hastalıkları insanlara nakleder” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Aladağ’ın içme suyu sorunu sona eriyor

Aladağ’ın içme suyu sorunu sona eriyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık