Ana Sayfa Gündem Yağmur suları Sarıçam Deresi’ne akacak

Yağmur suları Sarıçam Deresi’ne akacak

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, Sarıçam Deresi deşarj çalışmalarına başladı.

Giriş Tarihi: 14 Mart 2015 Cumartesi 07:28
Yağmur suları Sarıçam Deresi’ne akacak

Söz konusu iş kapsamında, Dadaloğlu, Tahsilli, Serinevler, Akıncılar, Yavuzlar ve Sarıçam Mahallelerinde bulvar, cadde ve sokakların yağmur suyu bağlantıları yapılarak suların Sarıçam Deresi’ne akması sağlanacak. Bu sayede yağışlı günlerde oluşabilecek su baskınlarının önüne geçilecek.

Proje tamamlandığında 1383 metre uzunluğunda 2000 mm çapında betonarme boru ve 50 metre boyunca yerinde döküm baks ile dere geçişi hattı döşenmiş olacak.

Su baskınlarını önlemek ve vatandaşların sağlığını koruyarak temiz bir çevre oluşturmayı amaçladıklarını belirten Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rahmi Pekar, ‘’ Söz konusu mahallelerde yerinde yaptığımız incelemeler sonucunda altyapının yetersiz olduğunu gördük. Yoğun yağışlı mevsimlerde cadde ve sokaklarda biriken yağmur suyunu kısa sürede Sarıçam Deresi’ne ulaştırmak için çalışmalara başladık. Çalışmalar tamamlandığında her yağışta ciddi sıkıntı yaşayan bu bölge halkı rahat bir nefes alacak. Bundan sonra aşırı yağışlar sonrası daha önce yaşanan olumsuz görüntülerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.’’ dedi.

Adana’nın tüm bölgelerinde altyapı çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Genel Müdür Pekar, ayrım yapmadan her yere eşit hizmet götürmeye devam edeceklerini ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yüreğir Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Yüreğir Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık