Ana Sayfa Yaşam Yağmurda, yağmur duasına çıktılar

Yağmurda, yağmur duasına çıktılar

Sarıçam Mustafalar Köyünde köylüler, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci ve Sarıçam İlçe Müftüsü Murat Demir, daha fazla yağması için yağmur duasına çıktı. Kış mevsimi boyunca çok az yağış alan bölgede tarımsal faaliyetlerin sıkıntı yaşaması nedeniyle yağmur duasına çıkan köylüler kurban keserek Allah'tan tarımı ve hayvancılığı rahatlatacak kadar yağış istediler.

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2014 Cumartesi 16:11
Yağmurda, yağmur duasına çıktılar

Sarıçam Mustafalar Köyünde gerçekleştirilen yağmur duasını Sarıçam İlçe Müftüsü Murat Demir yaptı.

1 Şubat’ta emekli olacak olan Müftü Demir, ilçede son kez bir programa katıldığını belirterek, “Sarıçam’ın ve Adana’nın güzel insanları. Köyünüzün ismi çok güzeldir. Çünkü Yüce Allah peygamberimizi yarattığında ona Mustafa ismini katarak, yaratmış olduğu tüm carlıların en güzel isimlerini toplamış onların özeti olan Mustafa ismini katmıştır. Mustafalar ismi aynı zamanda Peygamberimiz efendimizin ismini taşıması nedeniyle inşallah yüce yaratıcımız o sevgili peygamberimizin yağmur duasını kabul ettiği gibi bu köyde onun sevgili peygamberinin ismini taşıyan bu köyde bizim yaptığımız duayı da kabul buyurur inşallah. Sizlerle aynı zamanda bugün halleşmek için geldim.” dedi.

Daha sonra  cami imamları ve Müftü dua etti. Tüm köylüler de duaya amin dedi.

Yağmur duasına davet edilen Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci ile CHP Sarıçam İlçe Belediye Başkanı adayı Cumali Yakan da katıldılar.  Daha sonra yağmur duası için kesilen kurbanın eti yemek yapılarak tüm duaya katılanlara ikram edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ç.Ü’de ‘10. Geleneksel Anestezi Günleri’

Ç.Ü’de ‘10. Geleneksel Anestezi Günleri’

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık