Ana Sayfa Siyaset Yasemin Kafalı: “İsteğimiz insanca bir yaşam, hakça bölüşüm”

Yasemin Kafalı: “İsteğimiz insanca bir yaşam, hakça bölüşüm”

CHP'den Yüreğir Belediye Meclis Üyeliğine Aday Adayı olan Yasemin Kafalı, 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü nedeniyle yaptığı açıklamada “Kooperatifler, demokratik işletme kuruluşlarıdır. Kooperatiflerde temel amaç kâr değil, işbirliği ve dayanışmadır” dedi.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2013 Cuma 11:16
Yasemin Kafalı: “İsteğimiz insanca bir yaşam, hakça bölüşüm”

Kafalı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Kanaatim odur ki, muhakkak surette birleşmekte kuvvet vardır. Kooperatif yapmak, maddi ve manevi kuvvetleri, zeka ve maharetleri birleştirmektir” sözünü hatırlatarak, Yüreğir’de yapımına başlanan ve proje aşamasında olan kentsel dönüşüm programlarının kent kooperatifleri mantığından uzak olduğunu belirtti.

Kooperatiflerin, birçok gelişmiş ülkede, kamu ve kar amaçlı özel sektörün yanı sıra üçüncü bir sektörü oluşturduğu ve sosyo-ekonomik yönden ülkenin gelişim sürecine önemli katkı yaptığına vurgu yapan Kafalı; “Kentsel Dönüşüm Projelerinde, Kent Kooperatifleri alternatifi hiçbir şekilde gündeme alınmamıştır. Bu projelerin uygulanacağı bölgelerde gerek mülk sahibi olan, gerekse orada yaşayan insanlar, kendi bulundukları, yıllardır yaşadıkları alanlarda yapılmaya çalışılan çalışmalardan hiçbir bilgileri olmamakta ve karar süreçlerine katılamamaktadırlar” dedi.

Kafalı, amaçlanan ciddi anlamda bir planlama ve sağlıklı sonuçlar almak ise Kentsel Dönüşüm Projelerinde tek başarılı olma yolunun, orda bulunan insanların katılımıyla Kent Kooperatifleri örgütlenmelerinin hayata geçirilmesi olduğunu söyledi.

21 Aralık Dünya Kooperatiçilik gününü kutlayan Kafalı, “Eğer partim bana bu görevi verirse Yüreğir İlçemizde kooperatifleri aktif hale getirmek için çalışacağım” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık