Ana Sayfa Gündem Yaylalarda İbadethane Temizliği

Yaylalarda İbadethane Temizliği

Adana’da Çukurova Belediyesi yaylalara çıkarma yaparak bahar temizliği başlattı. Pozantı, Tekir ve Bürücek yaylalarına giderek ibadethaneleri temizleyen Çukurova temizlik ekipler yoğun ilgiyle karşılaştı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “İbadethanelerin temizliği çok önemli” dedi.

Giriş Tarihi: 24 Mart 2016 Perşembe 12:41
Yaylalarda İbadethane Temizliği

Çukurova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Adana’nın 90 kilometre uzağındaki Pozantı ilçesine giderek bahar temizliği başlattı. Pozantı’nın ardından ilçeye neredeyse bitişik Tekir ve Bürücek yaylalarına da geçen Çukurova Belediyesi ekipleri, tüm camileri içinde özel kimyasallar bulunan su ve köpükle temizlediler. Pozantı, Bürücek ve Tekir’deki vatandaşlar, esnaf ve cemaat tarafından şaşkınlık ve sevinçle karşılanan temizlik çalışması saatlerce devam etti.

“YAZ BAŞINDA YİNE POZANTI’DA OLACAĞIZ”

Pozantı ve bitişiğindeki yaylaların nüfusunun yaz aylarında normalden dört beş katına çıktığına dikkat çeken Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yöre halkı ve esnafından da gelen çağrıyı dikkate alarak ciddi bir temizlik harekâtı başlattıklarını söyledi. Adana’ya bir bütün olarak baktıklarını vurgulayan Başkan Soner Çetin, “Geçen yaz yaylalarımıza ve Pozantı’ya giderek büyük bir temizlik çalışması yapmış, halkın takdirini kazanmıştık. Yaz başında biz yine Pozantı ve yaylalarda olacağız” dedi.

HALK SOSYAL MEDYADAN MESAJJ YAĞDIRDI

Çukurova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yaylalardaki camilerde yapılan bahar temizliği sosyal medyada da yankı buldu, fotoğraf ve yorumlar yoğun biçimde paylaşıldı. Daha temizlik çalışmaları devam ederken çok sayıda vatandaş ve Pozantı Belediyesi çalışanları sosyal medyayı kullanarak Çukurova Belediyesi’ne övgüler yağdırdı, Başkan Soner Çetin’e teşekkür etti. Bazı vatandaşların da temizlik yapan ekipleri alkışladığı görüldü.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çam ağaçlarını kesiyorlar

Çam ağaçlarını kesiyorlar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık