CHP’li Akay: “Adana’yı birlikte inşa edeceğiz”

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, Adana’yı Adanalılarla birlikte yeniden inşa edeceklerini söyledi.

CHP’li Akay: “Adana’yı birlikte inşa edeceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, 30 Mart yerel seçimlerinin ardından Adana’nın geleceğini Adanalılarla birlikte inşa edeceklerini belirtti. Kenti Adanalılarla el ele verip topyekun kalkındıracaklarını dile getiren CHP’li Akay, “Yepyeni bir Adana hayalimizi gerçekleştireceğimiz günler uzak değil” dedi.

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kentte, esnafın kalbinin attığı bölgelerden olan Melekgirmez’de esnafı ziyaret eden Akay, “Hayırlı işler” dileyip 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde CHP için destek istedi.

“ADANA CHP İKTİDARINDA KALKINACAK”

Melekgirmez’de yol boyunca faaliyet gösteren esnafın tamamını ziyaret edip çalışanlarla tokalaşan CHP’li Akay, CHP iktidarında Adana'nın refahı, mutluluğu ve kalkınması için kararlı adımlar atılacağını ve bu adımların tavizsiz ve istikrarlı bir şekilde sürdürüleceğini söyledi.

“ADANA’NIN GELECEĞİNİ BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”

Esnafın ve yurttaşların yoğun ilgisi ve sevgi gösterisiyle karşılaşan Akay, onların sorunlarını ve taleplerini dinleyip tek tek not aldı. “Umudumuz sizsiniz, oylarımız sizindir” diyen esnafa “Başaracağız” mesajı veren Akay, “Önümüzdeki yerel seçimlerin sonunda toplumun tüm kesimleriyle, üyelerimiz, örgütlerimiz ve sizin desteğinizle Adana'nın geleceğini birlikte inşa edeceğiz. Adana’yı hep birlikte topyekun kalkındıracağız. Yeni bir Adana için beraber çalışıp beraber başaracağız. Yepyeni bir Adana hayalimizi gerçekleştireceğimiz günler uzak değil” dedi.

“SEYYAR ESNAFIN SORUNLARI DA ÇÖZÜLMELİ”

Esnafın toplumun temel yapı taşı olduğunu vurgulayan CHP’li Akay, seyyar satıcıların da sorunlarının büyük olduğunu kaydetti. Akay, “İşsizliğin yoğun olduğu Adana'da seyyar esnaflık yapan bu vatandaşlarımızın sorunlarının da çözülmesi gerek. Seyyar esnafımızın tümünü bir mekan içerisinde toplayıp geçimlerini sağlamalarına imkan hazırlamak gerekiyor” diye konuştu.

Esnaf gezisi sırasında gençlerle ve çocuklarla yakından ilgilenen, onlarla anı fotoğrafı çektiren Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay'a esnaf ve yurttaşlar da başarı dileyip desteklerini sundular.19 Aralık 2013 Perşembe 12:04

http://www.adananinsesi.com//haber/chpli-akay-adanayi-birlikte-insa-edecegiz--1174.html