Başkan Çetin, 10 öğrencinin bursunu üstlendi

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, üniversite öğrencilerine burs sağlayacak Çukurova’nın Filizleri projesi kapsamında 10 öğrencinin bursunu kendisinin sağlayacağını açıkladı. Başkan Çetin, “Bu projeye yapılacak küçük katkılar, bir çok öğrencimizin eğitim hayatına büyük katkı olacaktır”

Başkan Çetin, 10 öğrencinin bursunu üstlendi

Çukurova Belediyesi'nin, lisans eğitimine devam eden öğrencilere maddi destek sağlamak amacıyla hayata geçirdiği 'Çukurova'nın Filizleri' projesine önemli bir destek daha geldi. Çukurova Belediye Meclisi mayıs ayı ilk oturumunda projeye meclis üyelerinden destek istenirken, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, proje kapsamında 10 üniversite öğrencisinin bursunu üstlendiğini açıkladı.


ÇUKUROVA’NIN FİLİZLERİNE DESTEK BÜYÜYOR

Proje kapsamında bugüne kadar apartman ve site sakinleri, mahalle muhtarları ve işletme sahipleri arasında dayanışma köprüsü kuruldu. Projeyle ilgili önceki gün yapılan meclis toplantısında da anlatıldı. Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Mustafa Selek, gündem dışı söz alarak, meclis üyelerinden Çukurova’nın Filizleri projesine destek istedi.


ÇETİN 10 ÖĞRENCİYE BURS VERECEK

Çukurova’nın Filizleri projesine desteğin her geçen gün arttığını belirten Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, projeye öncülük ederek, 10 üniversite öğrencisinin bursunu üstlendiğini açıkladı. Başkan Çetin, “Çukurova’nın Filizleri projesi kapsamında 10 öğrencinin bursunu ben üstleniyorum. Meclisimizden de ne toplanabilirse, o da meclisimizin onuru olur’’ diye konuştu. Esnafla, işadamlarıyla, demokratik kitle örgütleriyle Çukurova’nın Filizleri projesi için toplantı yaptıklarını ve çok önemli destek bulduklarını belirten Başkan Çetin, “Önemli bir dayanışma projesi olarak gördüğümüz bu uygulamaya verilen destek, bizleri mutlu ediyor. Çok iyi mesafe aldık ama mademki halktan bu fedakarlığı istiyoruz, en başta bizim örnek olmamız gerekir. Ben bu şekilde, sembolik de olsa bir katkımız olsun istiyorum” dedi. 
Çukurova Belediyesi’nin Çukurova’nın Filizleri Projesi kapsamındaki öğrencilere sağlayacağı burslar 2016-2017 eğitim yılıyla başlayacak.

 3 Mayıs 2016 Salı 16:00

http://www.adananinsesi.com//haber/baskan-cetin-10-ogrencinin-bursunu-ustlendi-11764.html