Dadaloğlu Mahallesi'nde yağmur suyu çalışması

Çelik delgi sistemi ile tren hattı altından Dadaloğlu Mahallesi’nden Tahsilli Mahallesi’ne bağlantı yapılıyor.

Dadaloğlu Mahallesi'nde yağmur suyu çalışması

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Yüreğir’in Dadaloğlu Mahallesi’nde ASKİ tarafından sürdürülen yağmur suyu sistemi çalışmalarını denetledi.

Çalışmalarla ilgili ASKİ Genel Müdürü Abdulkadir Küreksiz’den bilgi alan Zihni Aldırmaz, “Her yağmurda buraları su basıyordu, biz de pompalarla tahliye etmeye çalışıyorduk. Ancak bu çalışma bazen yeterli gelmiyordu. Şimdi çelik delgi sistemiyle tren hattının altından geçiyoruz. Hattın altından çelik gömleklerle sistemi kuruyoruz. Bu sistemi Türkiye’de biz kullanıyoruz. Çalışma tamamlandığında mahallemizde su baskını olmayacak” dedi.

Göreve geldikten sonra yapılan çalışmalarla 130 kilometrenin üzerinde ana kollektör yaptıklarını anlatan Zihni Aldırmaz, “Şimdiye kadar Adana’ya 152 kilometre ana kollektör yapılmıştı. Biz seçime kadar 3.5 yılda bu mesafeyi yakalayacağız” şeklinde konuştu.

Dadaloğlu Mahallesi Muhtarı Abdulvahap Alyar da yapılan hizmetlerden dolayı Zihni Aldırmaz’a teşekkür etti.

Yıllarca su baskınından mağdur olduklarını belirten Muhtar Abdulvahap Alyar, “Çocuklar okula, vatandaşlar işlerine giderken zor durumda kalıyordu. Sayın Başkanımız duyarlılık gösterdi ve sorunumuz çözülüyor. Mahalle halkım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Zihni Aldırmaz denetim sonrası mahalle sakinleri ve esnafla sohbet etti, çocuklara oyuncak verdi.19 Aralık 2013 Perşembe 13:12

http://www.adananinsesi.com//haber/dadaloglu-mahallesinde-yagmur-suyu-calismasi-1178.html