Yeni stat yıl sonunda hizmette

Vali Mahmut Demirtaş beraberinde Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak ile birlikte 2016 yılı sonunda hizmete girecek olan, 33 bin kişi kapasiteli Şehir Stadı’nda incelemede bulundu.

Yeni stat yıl sonunda hizmette

Stadyumda gezerek incelenmede bulunan Vali Demirtaş, yüklenici firma yetkililerinden bilgi alarak, Adanalıların büyük bir heyecanla beklediği stadyumun her gün yükselmeye devam ettiğini söyledi.

Vali Demirtaş, Adana’nın Sarıçam İlçesi’nde 102 dönüm arazi üzerinde yapılan stadın 2016 yılının sonunda hizmete gireceğini dile getirdi.

UEFA standartlarına uygun olarak son teknolojinin kullanıldığı 33 bin kişi kapasiteli stadın, fiziki olarak yaklaşık yüzde 52, betonarme olarak da yüzde yüzlere ulaştığını ifade eden Vali Demirtaş, yeni stadın hizmete girmesiyle birlikte Adana’nın spor tesisi sorunun giderilmiş olacağını amatör ve profesyonel kulüplerin yanı sıra milli takımların da kamp ve müsabaka için Adana'yı tercih edeceklerini vurguladı.

Vali Demirtaş, 6 katlı yeni stat bünyesinde sosyal donatıların yanı sıra 10 asansör, 2 yürüyen merdiven, 104 turnike, çağdaş basın ve VIP tribünü olacağını belirterek, mimari olarak engellilere yönelik yapılan stat etrafında 431'i kapalı, toplam bin 444 araçlık otopark bulunacağını açıkladı.10 Temmuz 2016 Pazar 13:21

http://www.adananinsesi.com//haber/yeni-stat-yil-sonunda-hizmette-12423.html