Torun: "Kendime güveniyorum, halkım da bana güvensin"

Adana’nın yıllardır ihmal edilmişliğine son vermeye kararlı olduğunu söyleyen Abdullah Torun, kentin hak ettiği konuma ulaşmamasının tek nedeninin ”Yıllardır kaostan beslenen zihniyet” olduğunu söyledi.

Torun:

Canlı yayında, Adana için hazırladıkları projelerden sadece bir kısmı olan, “Metroyu otogar, hastane, üniversite, alış veriş merkezleri gibi ana arterlere bağlayacak hafif raylı sistem,  Afet Parkları, Balcalı Köprüsü, Işıksız Bulvarlar, Tepebağ Arkeo–Park, Seyhan Nehri çevre düzenlemesi, Sahil Yolu, Sinema ve Film Platoları, Kent Meydanı, Yeni Yerleşim Bölgeleri, Çevre Yolları” gibi çok kapsamlı projeleri, kısa bir sürede tamamlayacaklarını kaydeden Abdullah Torun, “Kavgalardan ve kaostan beslenen zihniyetin yol açtığı kabusa son verip, Adana’nın hizmet rüyasını gerçekleştirmeye kararlıyız” dedi.

 

Adana’da Yeni Bir dönemi Hep Birlikte Başlatacağız

Koza TV ve Kanal A TV’de canlı olarak yayınlanan  “4. Kuvvet” programında, deneyimli gazeteci ve televizyon programcısı Nedim  Soylu’nun sorularını yanıtlayan Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, Adana’ya yönelik hedef ve projelerini anlatırken,  kentin son 30 yıldır gerekli hizmetleri alamamasına dair çarpıcı tespitlerde bulundu. Adana’nın ihmal edilmişliğinin “Kader” olmadığına dikkat çeken Torun, “Bu kenti, esnafımızla, çiftçimizle, iş adamlarımızla, basın mensuplarımızla, sendikalarımızla, sivil toplum örgütlerimizle, meslek kuruluşlarımızla, odalarımızla, derneklerimizle, toplumun tüm kesimleriyle el birliği, gönül birliği içinde kalkındıracağız. Birlik, beraberlik ve barış içinde, daima kalbimizde hissettiğimiz Adana’da rüyalarımızı gerçekleştireceğimiz yepyeni bir dönemi başlatacağız” diye konuştu.

 

Kaotik Ortamdan Beslenenler Adana’ya Hep Kaybettirdi

Bir kentin gelişip kalkınmasında en önemli unsurun, “birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi” gerektiğine dikkat çeken Abdullah Torun, “Ancak maalesef Adana’da, adeta hizmetleri engelleyen, yatırımların gelmesini istemeyen, yatırımcıların önüne görünmez duvarlar çeken, kaos oluşturan ve kaotik ortamdan beslenen zihniyet, Adana’nın hak ettiği konuma ulaşmasını engelledi. Bu kentin müthiş potansiyelinin değerlendirilmesi, yatırım ortamlarının iyileştirilmesi ve yatırımların desteklenmesi bir yana, hayati önem taşıyan devlet yatırımlarının dahi gelmesi engellendi. Kaostan, kaotik ortamdan beslenen zihniyetin kendisi kazandı ama hem Adana’ya hem de Adana halkına çok şey kaybettirdi” dedi.

 

Zenginliği, Filmlere Konu Olan Adana Adeta Cinnet Geçiren Bir Kent Gibi

Bir dönem zenginliğiyle, kültürüyle, mertliğiyle, sosyal yaşamıyla, misafirperverliğiyle, cömertliğiyle ve daha pek çok özelliğiyle filmlere konu olan Adana’nın, yılların ihmali sonucunda adeta cinnet geçiren bir kent haline getirildiğini ve bunun hayli üzücü olduğunu belirten Abdullah Torun, “İnsanıyla, doğasıyla, kültürüyle, coğrafi konumuyla, sahilleriyle, yaylalarıyla, bitki örtüsüyle, iklimiyle, sıcaklığıyla, bereketli topraklarıyla, sahip olduğu değerler ile her yönüyle müthiş bir potansiyele Adana’mız, bugün geldiği konumu asla hak etmiyor. Adana’mızın ihmal edilmişliği, beni derinden yaralıyor. Milletvekilliğim dönemimde hizmet alması için çırpındığım Adana’da, halkımın karşısına bugün Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak  çıkmamdaki tek amaç, bu geri kalmışlığa artık bir son verme isteğidir” diye konuştu. Torun, sözlerini şöyle sürdürdü;

 

Kendime Güveniyorum,Halkım da Bana Güvensin

“Partimiz, Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve halkımızın teveccühleriyle genç yaşımda milletvekilliği yaptığım 2002-2007 yılları arasında, devlet yatırımlarının Adana’ya gelmesi için çaba gösterdim. Toplu konut yatırımları ile birlikte, okul, hastane, sağlık ocağı, sosyal donatılar, ibadethaneler, oyun alanları gibi hizmetleri kente kazandırmaktan ve halkımızın dualarını almaktan mutluyum. İnşallah büyükşehir belediye Başkanlığı görevinde de, milletvekilliğimde olduğu gibi daima Ulaşılabilir olma” özelliğimle, halkımızla el ele verip sorunların üstesinden geleceğiz. Adana'ya ve bölgemize büyük önem veren hükümetimizin desteğini alarak, Adana’yı özlediği hizmet ve yatırımlara kavuşturacağız.  Milletvekilliği dönemimde verdiğim bir beyanatta, “ Milletvekilinden ter akmazsa, kente hizmet akmaz” demiştim. Şimdi de diyorum ki; Belediye Başkanından Ter Akmazsa, Adana’ya ve Halka Hizmet Akmaz”.22 Ocak 2014 Çarşamba 19:44

http://www.adananinsesi.com//haber/torun-kendime-guveniyorum-halkim-da-bana-guvensin-1653.html