Beklenen yağış geldi, Adana 5 gün yağışlı

Sıcaklıklar düşüyor, yağış geliyor. Adana 5 gün yağışlı ve serin geçecek.

Beklenen yağış geldi, Adana 5 gün yağışlı

Beklenen yağış nihayet geldi. Günlerdir yüzünü gösteren güneş bugün yerini yağışlı bir havaya bıraktı. Meteoroloji'den yapılan son açıklamaya göre ülkemizin büyük bölümünde yağışlar etkili olacak.

Adana'da bugünden itibaren 5 gün boyunca aralıklarla ve zaman zaman şiddetli yağış bekleniyor. Hava sıcaklıları ise düşerek gündüz 17-18, gece de 8 derece civarında olacak.

Meteoroloji'den yurt geneliyle ilgili yapılan açıklama ise şöyle:

25.01.2014 Cumartesi günü ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların kuvvetli lodosla birlikte(40-60 km/sa); Edirne, Kırklareli, Çanakkale, İzmir, Aydın, Balıkesir'in batı kıyı ilçeleri, Isparta'nın güneyi ve Burdur'un doğusunda kuvvetli, Muğla, Antalya, çok kuvvetli(51-75 mm.) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekilmektedir.

26.01.2014 Pazar günü devam edecek yağışların kuvvetli lodosla (40-60 km/saat) birlikte İzmir, Aydın, Balıkesir'in batı kıyı ilçeleri, Denizli, Burdur, Karaman, Konya ve Isparta'nın güneyi, Mersin, Kahramanmaraş, Adıyaman ile Malatya ve Elazığ’ın güneyinde kuvvetli, Muğla kıyı kesimi ile Antalya il genelinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.25 Ocak 2014 Cumartesi 13:07

http://www.adananinsesi.com//haber/beklenen-yagis-geldi-adana-5-gun-yagisli-1697.html