Fatih Terim'in ismi 5 Ocak Stadı'na verildi

Dünyaca ünlü antrenör Adanalı Fatih Terim’in adı 5 Ocak Stadı’na verildi, yeni isim "5 Ocak Fatih Terim Stadyumu" oldu.

Fatih Terim'in ismi 5 Ocak Stadı'na verildi

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, futbol serüveni Adana Demirspor’da başlayan Fatih Terim’in hem Galatasaray’da hem de Milli takımlarda önemli başarıları bulunduğunu, uzun zamandır yapılan araştırmanın sonucunda Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un talimatı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın olurlarıyla 1938 yılında hizmete giren  tarihi 5 Ocak Stadı’nın adının “5 Ocak Fatih Terim Stadı” olarak değiştirildiğini kaydetti.

Stada Fatih Terim’in verilmesi için Adanalı hemşerilerinin de çok arzu ettiğini veçaba gösterdiklerini ifade eden Hadi, “Fatih Terim ile gurur duyuyoruz. Adanalı bir spor insanının kendini kanıtlayarak önce Milli takımların başına geçmesi ardından da  dünyaca ünlü antrönerlerin arasında gösterilmesi bizi onurlandırıyor. Stada Fatih Terim’in adının verilmesi tüm Adanalıları olduğu kadar Türk spor camiasını da mutlu etmiştir. Fatih Terim’in adı böylece tarihi bir stadımızda yaşatılacak” diye konuştu.

Hadi, Fatih Terim’in adının stada verilmesi konusunda gerekli hassasiyeti gösteren Vali Hüseyin Avni Coş ile Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’a da teşekkür etti.25 Ocak 2014 Cumartesi 15:12

http://www.adananinsesi.com//haber/fatih-terimin-ismi-5-ocak-stadina-verildi-1702.html