Sözlü'den ''Hodri meydan''

Hüseyin Sözlü, düzenlediği basın toplantısı ile Karalar’ın iddialarını yanıtladı.

Sözlü'den ''Hodri meydan''

Eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, düzenlediği basın toplantısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın iddialarını yanıtladı. Sözlü, belediyeyi 1 milyar 798 milyon TL yani 856 milyon dolar borçla aldıklarını, 3 milyar 976 milyon TL yani 706 milyon dolara devrettiklerini, bu borç yükünün döviz kurlarından kaynaklandığını açıkladı. 

Sözlü, ‘’Bizim Yedigöze İçme Suyu  projesini peşkeş çekerek yaptığımızı iddia ediyor. Ben de diyorum ki istediği yerde, ay sonuna kadar projesini getirsin, nasıl bitiriyormuş birlikte değerlendirelim. Hodri meydan” dedi.

.Karalar’ın tasarruf söylemlerini de eleştiren Sözlü, “Evdeki tüm harcamaları kısarsanız, tasarruf edersiniz. Belediyeyi ise tatil etmek eğer tasarrufsa, buyurun tasarrufa devam edin” dedi.

 Sözlü,“Aramızda banka kartı olmayan var mı aramızda? Adana’da 6 bin kişinin bankamatikçi olduğunu söylediler ve yaklaşık bin 300 işçiyi çıkardılar. Bu işçilerin bir tanesi bile işe gelmediğinden dolayı, tutanaklı bir şekilde çıkarılmadı. Bu işçilerin tamamı toplu çıkış olarak işten çıkarıldı” ifadelerini kullandı.11 Eylül 2019 Çarşamba 10:06

http://www.adananinsesi.com//haber/sozluden-hodri-meydan-20297.html