CHP’den koronavirüs salgınıyla mücadele önerileri

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, iktidarın Covid-19’la mücadele sürecini yönetemediğini söyledi

CHP’den koronavirüs salgınıyla mücadele önerileri

CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Covid-19 salgınında virüsün yayılımının önüne geçmek için geçici süreli sokağa çıkma yasağına ihtiyaç olduğunu vurguladı. Salgının siyaset malzemesi yapılamayacak kadar önemli küresel bir sorun olduğunu ifade eden Çelebi, iktidara salgınla mücadele konusunda öneriler sundu.

 

356 YURTTAŞIMIZ YAŞAMINI YİTİRDİ

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, CHP Adana İl, Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Sarıçam İlçe örgütleri ile il ve ilçe kadın, gençlik kollarından oluşan “CHP Adana Kriz Yönetimi” adına yaptığı açıklamada şu ana dek virüs nedeniyle 356 yurttaşın yaşamını yitirdiğini, 18.135 yurttaşta ise virüs tespit edildiğini hatırlattı.

 

SOSYAL İZOLASYONU SAĞLAMAK İÇİN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANMALI

İktidarın virüsle mücadele sürecini yönetemediğini belirten Çelebi, “Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanı başta olmak üzere herkes sosyal izolasyon çağrısı yaparken, sosyal izolasyonun sağlanabildiğini söylemek de mümkün değil. Faturalarını, vergi borçlarını ödemek, evine ekmek götürmek, ailesinin geçimini sağlamak zorunda olan milyonlarca insan her türlü riski göze alarak evinden çıkmak zorunda kalıyor.Virüsün yayılımını engelleyecek sosyal izolasyonu sağlamanın tek yolu, geçici süreli sokağa çıkma yasağı uygulamaktır. Bilim kurulunun da bu uygulamayı önerdiği bilinmekte ancak iktidar ısrarla bu kararı almaktan kaçınarak salgının büyümesine göz yummaktadır” diye konuştu.

 

SİYASET MALZEMESİ YAPILAMAYACAK KADAR ÖNEMLİ KÜRESEL BİR SORUN

Koronavirüs salgınının toplum sağlığını ilgilendiren, siyaset malzemesi yapılmayacak kadar önemli bir küresel bir sorun olduğunun altını çizen Çelebi, Covid-19 salgınının yarattığı olumsuzlukların önüne geçilebilmesi için iktidara şu önerileri sundu:

 

VİRÜSLE MÜCADELE KONUSUNDA ÖNERİLER

uygulanması sağlanmalıdır.”3 Nisan 2020 Cuma 10:43

http://www.adananinsesi.com//haber/chpden-koronavirus-salginiyla-mucadele-onerileri--20918.html