Fransa-Adana kültür/ sanat dostluk köprüsü

Adana Anakent Belediyesi Başkan Vekili Sedat Gül, Fransa'nın Türkiye Büyükelçiliği Kültür Etkinlikleri ile İşbirliği Müsteşar Yardımcısı Raphael Martinez beraberindeki kurulu kabul etti.

Fransa-Adana kültür/ sanat dostluk köprüsü

Anakent Belediyesi Başkan Vekili Sedat Gül, Fransa'nın Türkiye Büyükelçiliği Kültür Etkinlikleri ile İşbirliği Müsteşar Yardımcısı Raphael Martinez beraberindeki kurulu kabul etti.

Bazı Anakent bürokratlarının da katıldığı toplantıda, sosyal ve kültürel konularda ortak projeler yapılmasıyla ilgili görüş birliğine varıldı. İlk adım olarak Fransa’dan bir tiyatro grubunun Adana’da ücretsiz oyun sahnelemesi konusu gündeme geldi.

Adana Lezzet Festivalinde Fransız ve Türk aşçıların birlikte sunum yapması, Adana’daki bazı tarihi eserlerin restorasyonu, Altın Koza Film Festivali’ne destek verilmesi gibi konularda iş birliğine olumlu bakılırken, Adana’ya göçle gelen kadınların desteklenmesiyle ilgili de Fransız heyeti girişimde bulunacak.

Adana Anakent Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın, rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, kültür, sanat ve sosyal belediyecilik konularına çok önem verdiğini belirten Sedat Gül, Raphael Martinez ve ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.13 Kasım 2021 Cumartesi 10:55

http://www.adananinsesi.com//haber/fransa-adana-kultur-sanat-dostluk-koprusu-22910.html