Seyhan’da Satranç turnuvası şölene dönüştü

Adana Valiliği tarafından planlanan Seyhan Belediyesi’nin organizesinde gerçekleşen 5 Ocak Kurtuluş Kupası ödüllü satranç turnuvası şölene dönüştü.

Seyhan’da Satranç turnuvası şölene dönüştü

Adana’nın Kurtuluşu’nun 100.Yılı nedeniyle Adana Valiliği tarafından planlanan Seyhan Belediyesi’nin organizesinde gerçekleşen 5 Ocak Kurtuluş Kupası ödüllü satranç turnuvası şölene dönüştü.

Turnuvaya katılan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, günün önemine değinirken şu sözlere yer verdi:

“Önemli bir yılda turnuvamız gerçekleşti. Satranç günümüzün en önemli düşünme aygıtlarından bir tanesi. Aslında yıllar öncesinden başlayan ancak bugünlerde daha fazla önemli hale gelen bir spor branşı ve araçtır. Bilgi ve bilginin değer ve anlam kazanabilmesi için en önemli şey düşünmek. Düşünmeyi öğrenebilmenin yollarından bir tanesi de satranç. Düşünmeyi esas alan bir branş. Sonraki hamleleri görerek düşünmek, karşısındakinin ne yapabileceğini düşünerek hareket etmek aslında günümüz dünyasında şiddetli rekabet ortamı içerisinde en önemli noktalardan bir tanesi.

Bu durum hem bizim hem de katılımcılar için çok önemli. Bu şekilde Adanamızı da tanıtma şansı buluyoruz. Turnuvalarımız devam edecek. İki gün süren turnuvada başarılı olan ve katılım gösteren tüm yarışmacılarımızı  kutluyor, organizenin düzenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan tertip komitesine de teşekkür ediyorum.” 

ÇİNTİMAR: TURNUVAYA KATILIMIN FAZLA OLMASI BİZLERİ MUTLU ETTİ

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar da, konuşmasında “ Adanamızın 100.Yılı etkinlikleri çerçevesinde valiliğimizin himayesinde ve Seyhan Belediyesi’nin organizesinde gerçekleşen turnuvanın bu kadar renkli ve katılımcı iştirakiyle gerçekleşmesi bizleri son derece mutlu etmiştir. Emeği geçenleri kutluyorum. Bu tür organizeleri her zaman desteklemeye devam edeceğiz” dedi.17 Ocak 2022 Pazartesi 15:59

http://www.adananinsesi.com//haber/seyhanda-satranc-turnuvasi-solene-donustu-23173.html