4 bin 853 çocuğa ağız ve diş sağlığı taraması

Seyhan Belediyesi’nin halk sağlığının korunmasına yönelik hizmetleri kapsamında 2021 yılında gerçekleştirdiği ağız ve diş sağlığı tarama çalışmalarında 4 bin 853 çocuğa ulaşıldı.

4 bin 853 çocuğa ağız ve diş sağlığı taraması

Adana- Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi’nin halk sağlığının korunmasına yönelik hizmetleri kapsamında Sağlık İşleri Müdürlüğü gezici ekiplerinin 2021 yılında gerçekleştirdiği ağız ve diş sağlığı tarama çalışmalarında 4 bin 853 çocuğa ulaşıldı.

Ağız ve diş sağlığıyla ilgili problem yaşayan çocukların sağlıklarına kavuşması noktasında basit müdahalelerin de yapıldığı tarama çalışmalarında çocuklar bilinçlendirilirken, tüm çocuklara diş fırçası armağan edilerek, doğru diş fırçalama eğitimi verildi.

Tarama çalışmasının küçük yaştaki çocukların ağız ve diş sağlığı konusunda başlayan ve başlayabilecek sorunlarını belirleyip gerekli önlemlerin alınmasını sağlamaya yönelik bir koruyucu sağlık hizmeti olduğunu dile getiren Başkan Akay, “Sağlıklı bir toplum için koruyucu sağlık hizmetleri büyük önem taşıyor. Tarama çalışmasıyla çocukların hekimlere yönelik önyargılarından kurtulmasını da sağlayıp, ağız ve diş sağlığı konusunda da bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Gezici ekiplerimizin tarama çalışmaları devam ediyor. Hedefimiz Seyhan’daki tüm çocuklara ulaşıp sağlıklı toplum hedefine katkıda bulunmak” dedi.20 Ocak 2022 Perşembe 12:51

http://www.adananinsesi.com//haber/4-bin-853-cocuga-agiz-ve-dis-sagligi-taramasi-23184.html