3 yılda bir istasyon kurulamadı

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Adana Kozan İlçesine bağlı 11 köyde cep telefonu ile iletişim sağlanamamasını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

3 yılda bir istasyon kurulamadı

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Adana Kozan İlçesine bağlı 11 köyde cep telefonu ile iletişim sağlanamamasını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

21 İNCİ YÜZYILDA ADANA’DA 11 KÖYDE TELEFON ÇEKMİYOR

Orhan Sümer, “Kozan ilçemize bağlı Çelenuşağı, Yanalerik, Kıbrıslar,Velicanlı, Koçyazı, Konak Kuran, Kalkumaç, Ergenuşağı, Marangeçili, Kızlarsekisi ve Kabaktepe Köylerimizde ne yazık ki cep telefonu ile iletişim sağlanamıyor. İnternet hizmeti verilmiyor. 11 Köy Muhtarı bu durumu ortak dilekçe ile Kaymakamlığa bildiriyor ancak çözüm alınamıyor. Köylülerimiz tüm köyleri kapsayarak iletişim sorununu ortadan kaldıracak baz istasyonu için yer teminini de sağlamışlar. Ancak sonuç yok. Artık herkesin hayatının bir parçası haline gelmiş telefon kullanımından uzak bir anlayış olamaz. Konuya bir an önce tüm ilgili ve yetkili makamlar çözüm üretmek zorundadır.” dedi. Sümer, şunları kaydetti:

 

KÖYLERİMİZ MAHRUMİYET BÖLGESİ OLARAK GÖRÜLEMEZ

Sabit telefonların kullanılmadığı, herkesin cebindeki telefonla iletişim sağladığı bir dönemde Adana’nın 11 köyünde telefonların çekmemesi kabul edilemez. Kaymakamlığa verilen dilekçe 2019 yılından beri sonuç bekliyor. Buradan başta Bilgi Teknolojileri ve İletişim Başkanlığı olmak üzere ilgili tüm kurum ve Bakanlıkları 21 inci Yüzyıl Adana’da yaşanan bu çağ dışı durumu bir an önce çözmeye davet ediyorum. Köylerimizin mahrumiyet bölgesi olarak görülmesi ve hizmetten pay almamasını kabul etmeyeceğiz.

 

3 YILDA 1 İSTASYON KURULAMADI

Saray İktidarının konuyla ilgili kurumlarının başında bulundurduğu kişiler, başta muhalefet olmak üzere herkesi izlemeyi, dinlemeyi, özel hayatlarının gizliliği ihlal etmeyi biliyor. 11 Köyümüzün sorununu çözmeye gelince bir baz istasyonu kurulamıyor. 2019 yılında Kaymakamlığa dilekçe verilmiş. 3 senedir her şey hazır olmasına rağmen istasyon kurulamıyor. Ayıptır, teknoloji çağında bu mahrumiyetin yaşatılmasının ardında art niyet aramak istemiyoruz ancak ihmal olduğu çok açıktır.”

 

 

 18 Mart 2022 Cuma 09:29

http://www.adananinsesi.com//haber/3-yilda-bir-istasyon-kurulamadi-23413.html