Diyarbakır'dan kahreden haber: 1 şehit, 3 asker yaralı

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır ili Kulp ilçesi Panak köyü bölgesinde HES barajı emniyetini sağlayan askerlere, teröristleri roketatar ve uzun namlulu silahlar ile saldırısı sonucu 1 askerin şehit olduğunu, 3 askerin de yaralandığını açıkladı.

Diyarbakır'dan kahreden haber: 1 şehit, 3 asker yaralı

Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklaması şöyle:

''23 Ağustos 2015 saat 05.50’de Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Diyarbakır ili Kulp ilçesi Panak köyü bölgesinde HES barajı emniyetini sağlayan unsurlarımıza, roketatar ve uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunulmuştur. Yapılan silahlı saldırıya anında karşılık verilmiş, çıkan çatışmada  Kahraman personelimiz Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet KARA şehit olmuş, Kahraman üç personelimiz yaralanmış, yaralılar derhal helikopter ile hastaneye tahliye edilmişlerdir.

Bölgeye taarruz helikopter kolu, insanlı keşif uçağı,  karadan ve havadan takviye birlikler sevk edilmiş olup  teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla karadan ve havadan operasyonlara devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman Personelimize acil şifalar temenni ediyoruz.''23 Ağustos 2015 Pazar 14:52

http://www.adananinsesi.com//haber/diyarbakirdan-kahreden-haber-1-sehit-3-asker-yarali-8770.html