Ana Sayfa Yaşam ‘’Yemeklerinizi çöpe Atmayın, Hayvanlara verin’'

‘’Yemeklerinizi çöpe Atmayın, Hayvanlara verin’'

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), DOHAYKO’nun da destekçileri arasında olduğu bir kampanya başlatarak yılbaşında yemekli yılbaşı gecesi düzenleyen, oteller, restorantlar ve büyük alışveriş merkezlerine "Yemeklerinizi çöpe atmayın, hayvanlara verin" çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2013 Cumartesi 17:33
‘’Yemeklerinizi çöpe Atmayın, Hayvanlara verin’'

Büyük kuruluşların her şehirde yemek artıklarını Belediye barınaklarına verebileceklerini söyleyen Nesrin Çıtırık, Küçük ölçekli işletmelerin ve evlerin ise yemek artıklarını bulundukları sokaktaki aç hayvanlara verebileceklerini belirtti.

‘’AVM ler YILBAŞI RAF ARTIKLARINI HAYVANLARA VERİR MİSİNİZ?’’


Özellikle alışveriş merkezleri ve süpermarketlerin yılbaşı için donattıkları raflardaki tarihi geçmiş şarküteri atıklarını , kendilerini arayarak Aç hayvanlara verebileceklerini söyleyen Nesrin Çıtırık, ‘’Şiddetin 12 yaşa indiği, insani değerlerde "çıkara dayalı parasal ilişkilerin" hakim olduğu bu ortamda, hiç bir karşılık beklemeden "iyilik" yapmak, inanın toplumsal yapıya da olumlu yönde katkıda bulunacaktır.’’ Dedi.

HAYTAP Başkanı Çıtırık, ’OTELLER ve RESTAURANTLAR YEMEKLERİNİZE TALİBİZ’’


HAYTAP Başkanı Çıtırık,  ‘’Her yılbaşı insanlar "nerede, nasıl ve kimlerle eğleneceklerini" haftalar öncesinden konuşmaya başladıklarında ben hep imrenirim. Çünkü benim için "yılbaşı" demek, sobasız evlerde yaşayan, yemeksiz sofralarda oturan insanları daha çok düşünmek demek. Fakirlik sınırı altında yaşayan on milyonlarca insan için empati yapmak demek. Ve tabii ki, sokaklarda bir lokma için çöpleri karıştıran, bunu yaparken dövülen, taşlanan, tekmelenen ve bir kokmuş lokmaya bile ulaşamayan gariban hayvanların çaresizliğini içimde yaşamak demek. Büyük otellerde, restorantlarda, AVM lerin yeme içme bölümlerinde ve tabii ki zengin evlerde donatılan kuş sütü eksik sofralardan çöpe giden yemekler için "adaletsizliğe" isyan etmek demek.
OTELLER ve RESTORANTLAR YEMEKLERİNİZE TALİBİZ..’’ diyerek sözlerine devam etti.

‘’ARTIK YEMEKLER İÇİN BİZE ULAŞIN’’


Bu bölgede hangi şehirde olursa olsun, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman, Mersin ve bu gazetenin ulaştığı tüm il ve ilçelerdeki fazla miktarda artık yemek çıkan otel ve restorantlar bize 0 532 381 96 78 ve 0 544 252 17 23 numaralı telefonlardan ve [email protected] adresimizden ulaşabilirler. Diyen Haytap Başkanı Nesrin Çıtırık, ‘’Bu yılbaşı bir fark yaratın, "Bir AÇ CAN Doyurun"...Mutlu yıllar...’’ diyerek sözlerine son verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Altın Koza’da onur ödülleri açıklandı

Altın Koza’da onur ödülleri açıklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık