Ana Sayfa Gündem Yeni memurlara eğitim semineri

Yeni memurlara eğitim semineri

Adana Büyükşehir Belediyesi, sözleşmeliyken memuriyete geçen personele eğitim vererek, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2013 Salı 14:19
Yeni memurlara eğitim semineri

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde sözleşmeliyken kadroya geçerek memur olan 234 personele eğitim semineri verildi.

Seyhan Oteli’ndeki seminerin ilk gününde “Devlet Memurluğu Kadrosu’na Geçenlerin Hakları ve Sorumlulukları” konusunda bilgi verildi.

Semineri düzenleyen birim olan Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Güllü Bakır’ın açılış yapmasının ardından Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, memur olan personeli kutlayarak, seminerden gerektiği kadar yararlanmaları önerisinde bulundu.

Memurların haklarını ve sorumluluklarını bilmesinin, isteklerini yazıya dökmesinin önemine değinen Zihni Aldırmaz, “Bu eğitim süreci çok önemli. Özveriyle dinleyin, not alın ve size aktarılan bilgilerden yararlanın” dedi.

Zihni Aldırmaz, seminerde anlatılanları kalıcı olması açısından kitaplaştıracaklarını belirterek, seminerde emeği geçenlere teşekkür etti.

Seminere katılanları kutlayan Zihni Aldırmaz, Türkiye’de ilk kez Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yeni memurlara eğitim semineri verdiğine de dikkat çekti.

Zihni Aldırmaz’ın konuşmasının ardından eğitim seminerine geçildi. Yeni memurları bilgilendiren Maliye Bakanlığı eski Başkontrolörü ve SGK eski Kurumsal Gelişim Daire Başkanı Eğitmen Erkan Karaaslan, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin doğru ve çabuk karar veren bir kurum olduğunu belirterek, “Bu eğitim semineri bunun bir göstergesi” ifadesini kullandı.

Bir süre önce kamu kurumlarında 20 bine yakın sözleşmeli personelin kadroya geçtiğini hatırlatan Erkan Karaaslan, “Bu personel gelecekte belediyelerde yönetici olacak. Uzun süredir belediyeler memur almıyordu. Belediyelerin gelecekteki kadroları konusunda endişeye kapılıyorduk. İleride belediyelerin kimler tarafından yönetileceğini merak ediyorduk. Sözleşmeli personelin kadrolu olmasıyla belediyeler bir nefes aldı. Ancak bu personelin donanımlı olması gerekiyor. Bu açıdan bu tür eğitim seminerleri çok önemli” dedi.

Erkan Karaaslan, açıklamalarının ardından konuyla ilgili soruları yanıtladı.

Eğitim Seminerine daire başkanları ve şube müdürleri de katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Altın Koza Film Festivali jürisi belli oldu

Altın Koza Film Festivali jürisi belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık