Ana Sayfa Spor Yeni stadın yer teslimi yapıldı

Yeni stadın yer teslimi yapıldı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Sarıçam İlçesi, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Balcalı Mevkii’ndeki yeni stadın ihalesinin gerçekleştirildiğini ve yer tesliminin yapıldığını söyledi.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2013 Salı 10:20
Yeni stadın yer teslimi yapıldı

Hadi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Spor Bakanı Suat Kılıç, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in Adana’ya pozitif ayrımcılık yaparak 7 çağdaş spor tesisi kazandırılmasını sağladıklarını, Adana’nın spor kenti olduğunu kaydetti.

Stadı’nın yüklenici firma tarafından 18 ayda tamamlanacağını ifade eden Hadi, şöyle devam etti:

“Sarıçam İlçesi’nde 102 dönüm arazi üzerine yapılması hedeflenen UEFA standartlarında yapılacak 33 bin kişi kapasiteli  yeni stat 106 milyon TL’ye mal olacak. İhaleyi Alkataş-Ilgaz Şirketleri ortaklığı firma aldı.  18 ayda tamamlanacak olan çok kapsamlı stat bünyesinde 40 adet antrenman sahaları, kafeteryalar ve diğer spor tesisleri bulunacak. Valimiz Hüseyin Avni Coş’da yeni stat ile çok yakından ilgileniyor. Mevcut arazi üzerinde teknik elemanlar gerekli  incelemeleri yaparak yer teslimi gerçekleştirildi. Bu konuda TEDAŞ, ASKİ ve Büyükşehir Belediyesi ‘ne de gerekli bilgiler verildi.”

-AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPMAYI HEDEFLİYORUZ-

Hadi,  stattan, Adanaspor ve Adana Demirspor profesyonel  takımları olduğu gibi, amatörler de yararlanacağını belirterek, “Stadın tamamlanmasının ardından hava koşulları olarak 12 ay spor yapmaya elverişli olan kentimizde Avrupa ve Dünya Kupası karşılaşmalarına ev sahipliği yapmak için gerekli girişimlerde bulunacağız. Bu konuda deneyimli kadrolara sahibiz” diye konuştu.

Yüklenici firmanın yetkililerinin stadı ihalede yazılı olan tarihten önce teslim edeceklerini de ifade eden Hadi, tesis konusunda eksiklerinin bulunmadığını da  sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeni Stadyum bağlantı yolları açıldı

Yeni Stadyum bağlantı yolları açıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık