Ana Sayfa Gündem Yeşiltepe Mahallesi'nde asfaltsız yol kalmadı

Yeşiltepe Mahallesi'nde asfaltsız yol kalmadı

Sarıçam Belediyesi uzun süre çalışmaların ardından Yeşiltepe Mahallesi yeni yerleşim alanında asfalt yol çalışmalarını tamamlama aşamasına getirdi.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2013 Salı 14:47
Yeşiltepe Mahallesi'nde asfaltsız yol kalmadı

Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, Sarıçam ilçesinde 5 yıl önce halka verdiği  hizmet sözünü tamamlama aşamasına getirdi. Tüm merkez mahallelerde yapılan yol, kaldırım ve park çalışmalarını büyük oranda tamamlayan Başkan Zenbilci, Yavuz Sultan Selim ve Beyceli Mahalleleri dışında yapılmamış yolumuz nerdeyse hiç kalmadı.

 

Bugüne kadar bir milyon 250 bin metrekare asfalt yol yaparak bir rekora imza attık. Yine 900 bin metrekare kilit parke yol ve kaldırım yaparak ayrı bir rekor kırdık. Tamamı yeni yerleşim olan 30 mahallede sıfırdan en az bin 800 sokağı açarak yol haline getirdik ardından da asfalt veya kilit parke çalışması ile halkımızın ayağını tozdan ve çamurdan kurtardık.  Her şeyden önemlisi vermiş olduğumuz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Henüz yapamadığımız, hizmet götüremediğimiz, eksik kalan yollarımızı tamamlamak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

 

Bu arada Sarıçam Belediyesi Yol Hizmetleri birimi Orhangazi Mahallesi Buruk Mezarlığının güney kısmında bulunan 6 adet sokağı da asfaltlayarak bu mahallede asfaltsız yol bırakmadı. Böylece Mehmet Akif Ersoy, Yıldırım Beyazıt, Gültepe, Esentepe, Şahintepe, Yeşiltepe ve Orhangazi Mahallelerinde yapılmadık yol kalmadı. Halen İncirlik Kemalpaşa, Kürkçüler Dağcı, Yürekli ve Müminli mahalleleri ile Suluca bölgesinde kısmi olarak çok az sayıda yol yapım çalışmaları devam ediyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Balcalı dijital hastane sistemine geçiyor

Balcalı dijital hastane sistemine geçiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık