Ana Sayfa Gündem “Yezitler dün vardı, yarın da olacak…”    

“Yezitler dün vardı, yarın da olacak…”    

Giriş Tarihi: 12 Eylül 2021 Pazar 12:30
“Yezitler dün vardı, yarın da olacak…”

 

 

Yezitler dün vardı, yarın da olacak…”

hacı bektaş-ı veli, anma etkinlikleri, aşure programı , kardeş türküler , adana, anakent belediyesi ,zeydan karalar, barış , kardeşlik

Adana Anakent Belediyesi ile Adana Alevi Platformu’nun birlikte organize ettiği Hacı Bektaş-ı Veli Anma Etkinlikleri kapsamında Kardeş Türküler Adanalılarla buluştu. Buluşmada Başkan Karalar, “Huzurumuzu kardeşliğimizi bozmaya, aramıza nifak sokmaya çalışmalarına rağmen bu toplumu bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek” dedi.

Adanalıların büyük ilgi gösterdiği aşure programına ve konsere katılan Adana Anakent Belediye Başkanı Zeydan Karalar, günümüzde dünyanın en çok, barışa  ve kardeşliğe gerek duyulduğunu belirtmesinin ardından şunları söyledi:

“Bugünler hüzünlü olacağımız günler. Bir anma ama aynı zamanda Hüseyni duruşunun ne kadar onurlu olduğunu hatırlamak önemli fakat aynı zamanda böyle bir insanın bizim saygı duyduğumuz Ehl-i Beyt’in bir ferdi olmasından dolayı da kutlama yapıyoruz. O’nun babası İmam-ı Ali diyor ki; ‘Nesebinle değil, edebinle övün.’ Bakın ne kadar muhteşem bir söz. Biz bunu yıllardır görüyoruz. Yezitler dün de vardı, yarın da olacak, bitmeyecek. Bizim de Hüseyni duruşumuz devam edecek. Onları örnek alacağız. Huzurumuzu, kardeşliğimizi bozmaya, aramıza nifak sokmaya çalışmalarına rağmen bu toplumu bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek. Bu ülkede barışı da, kardeşliği de, demokrasiyi de, hukuku da tesis edecek yine sizlersiniz, bizleriz. Bu yolda kararlılıkla yürüyoruz ve çok kısa süre sonra bunu başaracağız”

Başkan Zeydan Karalar’ın konuşmasının ardından semah dönüldü ve Kardeş Türküler muhteşem ezgileri ile Adanalılara unutulmaz bir gün yaşattı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Pençe-Kilit operasyon bölgesinde 4 şehit

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde 4 şehit

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık