Ana Sayfa Siyaset Yörük ve Türkmenlerin “Torun” Sevgisi

Yörük ve Türkmenlerin “Torun” Sevgisi

Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, Yörük-Türkmen Derneği Üyeleri ile bir araya geldi. Torun’u, sevgi gösterileriyle karşılayan ve omuzuna “Bolluk, Bereket, Refah ve Huzuru” simgeleyen kefiye saran Dernek Başkanı İsmail Demirdüzen ve üyeler, adaylığı konusunda tebrik ve destek mesajlarını iletti.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2013 Cuma 17:06
Yörük ve Türkmenlerin “Torun” Sevgisi

Yörük-Türkmen derneği Adana Şubesi’nce düzenlenen ve Bursa Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu’nun da katıldığı etkinlikte, dernek üyeleriyle bir araya gelen Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Torun, Merkez Park’ta kurulan Yörük Otağı yoğun ilgi ve sevgi gösterileriyle karşılandı.

Milletvekili İken Hep Yanımızdaydı

Başkan Olunca da Yanımızda Olacak

Yörük-Türkmen Derneği Adana Şube Başkanı İsmail Demirdüzen, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Abdullah Torun’un milletvekilliği yaptığı yıllarda, Yörük-Türkmen Derneği’nin daima yanında olduğunu, sorunlarının çözümü ve taleplerinin karşılanması için önemli destekler verdiğini söyledi. Demirdüzen, “Aynı zamanda dünya Türkmenler Birliği üyemiz, yani bizden biri olan Abdullah Torun’u aramızda görmekten ve misafir etmekten büyük onur, gurur  ve mutluluk duyuyoruz. Yörük-Türkmenlere milletvekilliği döneminde gösterdiği ilgi ve desteğini, belediye başkanlığı görevinde de artarak sürdüreceğine gönülden inanıyoruz” dedi.

Torun’dan, “Kalıcı Otağ” Sözü

Yörük-Türkmen Derneği Başkan ve üyelerinin yoğun ilgisine teşekkür eden Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Torun ise konuşmasında, Adana’da hayli yoğun ve etkin olan vefakar, mert ve vatansever Yörük-Türkmen topluluğunun, toplumun çimentosu olduğunu söyledi. Merkez Park’ta, Seyhan Nehri kıyısında kurulan Yörük Otağı’nda bir araya geldiği dernek üyelerine, “Kalıcı bir otağ” sözü veren Abdullah Torun, “Adana’nın eksikliklerini gidermek ve halkımızın taleplerini karşılamamız için çok çalışmamız lazım. Siz değerli Yörük ve Türkmen kardeşlerimizle, toplumun tüm kesimleriyle, tüm halkımızla el ele verip, barış ve kardeşlik içinde bu kentin sorunlarını çözeceğiz. Sizlerin bu desteği, bize ayrı bir güç ve heyecan veriyor. Milletvekilliği yaptığım dönemde olduğu gibi, sizlerin en küçük bir sorununu dahi çözümlemede, daima yanınızda olacağıma söz veriyorum “ diye konuştu.

Yörük-Türkmen Derneği Üyeleri, ziyaret sonunda Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Torun ile birlikte, Yörük Otağı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık