Ana Sayfa Siyaset Yücel Bayram: ''Yüreğir’i değiştireceğim''

Yücel Bayram: ''Yüreğir’i değiştireceğim''

MHP Yüreğir İlçe Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram Akdeniz Televizyonu’nda ‘A’dan Z’ye programına katıldı. Yüreğir ile ilgili hedeflerini anlattı.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2013 Çarşamba 13:18
Yücel Bayram: ''Yüreğir’i değiştireceğim''

Aday gösterildikten sonra ilk canlı yayınına Akdeniz Televizyonu’nda katılan MHP Yüreğir İlçe Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram, Zafer Geyik ve Ayfun Kaplan’ın konuğu oldu. Yücel Bayram canlı yayında yöneltilen sorulara dobra dobra cevap verdi, Yüreğir ile ilgili hedeflerini ve projelerini açıkladı

 

54 YILLIK YÜREĞİRLİYİM

 

MHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram: ticari olarak her zaman sahadaydım, şimdi ise siyasi olarak sahaya indim. Bu süreçte de iyi bildiğim Yüreğir’i daha yakından tanıma ve keşfetme şansım oldu. Sorunları ve sıkıntıları iyi biliyorum Yüreğir’in görünmeyen yönlerini de iyi gördüm. Yüreğir’de 174 toplantı gerçekleştirdik ve bu toplantılarla Yüreğirlinin sorunlarını dinledik, çözümünü anlattık. Toplantılarımız devam edecek dedi.

 

CANLI YAYINDA SÖZ VERDİ

 

Yüreğir’in sorunlarının kronikleştiğini belirten MHP Yüreğir İlçe Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram: ‘’nereye giderseniz gidin Yüreğirlinin şikâyeti hep aynı. Alt yapı, imarsızlık, semt pazarı eksikliği bunlar bize aktarılan sorunlar ama Yüreğirli 4,5 -5 yıldır kapısını çalmasına rağmen hiçbir belediye başkanına ulaşamamaktan şikâyetçi. Ben canlı yayında tüm Yüreğirliye söz veriyorum. Eğer başkan seçilirsem 5 ay sonra ben Yüreğir’in her mahallesinde 1 hafta boyunca kalacak ve vatandaşın bu özlemini dindireceğim.

Adana Türkiye’nin arka bahçesi olarak kalmış, Yüreğir’de Adana’nın arka bahçesi olarak kalmış diyen Yücel Bayram: ‘’ Yüreğir’de bir aday üst üste iki defa seçilmemiş. Neden? Çünkü hizmet etmemişsin nasıl çıkacaksın. Belediye başkanı olmak her yere reklâm vermek değildir. Benim insanlara üç tane sözüm var ve bu sözümün de sonuna kadar arkasında olacağımı canlı yayında ilan ediyorum. Birincisi her hafta bir mahallede olacağım. Doğma büyüme Yüreğirliyim ve çok iyi biliyorum ki çok fazla fakirimiz var. İkinci sözüm yoksul insanlara. Planlamasını yapıyorum. Yoksul aileleri tespit edip kimseye muhtaç etmeden onlara kart dağıtacağız. Bu kart Yüreğir’de kullanılacak. Yoksul ailelere bütçemizin el verdiği ölçüde para yüklü kart dağıtacağız. Vatandaş bu kartı kredi kartı gibi kullanabilecek. Bu karta sahip olan vatandaşlara da Yüreğir esnafının indirim yapmasını sağlayacağım. Adana’nın çok fazla zengini var bu projemiz de bir anlamda zekâtını vermek isteyenle yoksul aileleri buluşturacak.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM UYGULANABİLİR OLMALI


Sinanpaşa ile ilgili projelerini canlı yayında açıklayan MHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram, mevcutta yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarını eleştirdi. Yücel Bayram: ‘’ben kendimi Yüreğir’e feda ettim. Sinanpaşa’ya   Yüreğir’e ne yapacağımızı şimdiden hazırladım. Yüreğir’e yatırımcıyı getireceğiz, insanlarla yan yana oturtup anlaşmalarını sağlayacağız. Onların malını zapt etmeyeceğiz. Belediye olarak bizim rantımız ruhsat harcını almak’’ dedi. Yüreğir’in Adana’nın yatırımında en kıymetli yer olduğunu iddia eden Yücel Bayram; yeter ki Belediye başkanı yatırımcıyı kapıda karşılasın, sorun çıkarmasın dedi.

 

‘’YÜREĞİR CAZİBE MERKEZİ OLACAK’’


MHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram Sinanpaşa ve Yavuzları içine alan Kent Park projesini de canlı yayında anlattı. Bayram; Yüreğir’in her yeri cazibe merkezi olacak. Fuzuli caddesine bakıyorsunuz Amerika, Yüreğir’e bakıyorsunuz Şili. Adana’ya bunu yapan insanların hiç vicdanı sızlamadı mı merak ediyorum dedi. Bayram, Hilton oteli çevresinin çirkin görüntüsünü ortadan kaldıracaklarını hatta bunun Sakıp Sabancı’nın vasiyeti olduğunu söyledi. Bayram projesini de canlı yayında fotoğrafları ile izleyenlere gösterdi.

 

ARITMA TESİSİNİ TAŞIYACAĞIZ

 

Seçim çalışmaları kapsamında Güneşli, Yamaçlı, Akdeniz ve Seyhan mahallelerine de gittiğini belirten MHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram en büyük sorunun arıtma tesisi olduğunu, kokunun rahatsızlık verdiğini söyledi. Bayram Hüseyin Sözlü’nün de kazanmasıyla birlikte bu tesisi Solaklı’nın arkasına taşıyacaklarını söyledi.Bayram Kanara,Garaj,Arıtma Tesisi gibi sorunlara köklü çözümler getireceklerini söyledi.

Bayram, Öğrencileri için tam donanımlı yurt ve Kozan Yolu ile ilgili yapacakları düzenlemeler ile ilgili de bilgi verdi. 4 adet koordinasyon merkezi kuracaklarını belirten Yücel Bayram belde ve köylere hizmetin daha çabuk gideceğini belirtti.

 

‘’BELEDİYE BAŞKANI NASIL OLUR GÖRECEKLER’’


Canlı yayında son derece iddialı açıklamalarda bulunan MHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram; ben vatandaşın ne sorun yaşadığını biliyorum. Onun için gece gündüz çalışıyorum. Ben seçilirsem herkese nasıl belediye başkanlığı yapılır bunu göstereceğim. Halkla nasıl iç içe olunur bunu göstereceğim. Yüreğir’de yaptığım seçim çalışmaları kapsamında çok üzücü şeylerle karşılaştım. Bu zamana kadar Yüreğirlinin bu sorunlarla yaşamak zorunda bırakılması beni üzüyor. Ben tüm bu sorunları düzeltmeye hazırım dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık