Ana Sayfa Yaşam Yüksek gerilimden göçmen kuşlar zarar görmeyecek

Yüksek gerilimden göçmen kuşlar zarar görmeyecek

Toroslar EDAŞ faaliyet gösterdiği 6 ilde gerçekleştirdiği "Yüksek Gerilim İzolasyonu Projesi” kapsamındaki çalışmalar ile hem kuş ölümlerinin hem de enerji kesintilerinin önüne geçiyor.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2018 Pazartesi 11:16
Yüksek gerilimden göçmen kuşlar zarar görmeyecek

Toroslar EDAŞ faaliyet gösterdiği Adana, Gaziantep, Hatay, Kilis, Mersin ve Osmaniye illerinde kesintisiz enerji sağlamak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Hizmet verdiği bölgenin kuşların göç yolu üzerinde olması ve göç mevsimlerinde kuşların elektrik akımına kapılmasının önüne geçmek için Toroslar EDAŞ, "Yüksek Gerilim İzolasyonu Projesi”ni hayata geçirdi. Proje kapsamında izolatör ve iletkenleri izolasyon malzemeleri ile kaplayan Toroslar EDAŞ kuş ölümlerini ve buna bağlı enerji kesintilerini yüzde 75 oranında azalttı.

 

Toroslar EDAŞ, bölgesinde göçmen kuşların elektrik iletkenlerine konarak akıma kapılmalarını önleyerek enerji kesintilerini önlemek amacıyla başlattığı Yüksek Gerilim İzolasyonu Projesi ile 2018 yılı içerisinde faaliyet gösterdiği 6 ilde yaklaşık 200 bin TL tutarında izolasyon malzemesinin montajını gerçekleştirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir Yaz Şenlikleri kalplere dokunuyor

Büyükşehir Yaz Şenlikleri kalplere dokunuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık