Ana Sayfa Ekonomi Yüreğir belediyesi konut ve işyeri satıyor

Yüreğir belediyesi konut ve işyeri satıyor

Yüreğir Belediyesi tarihinin en büyük yatırımlarından olan sosyal konutlar ve işyerleri satışa çıkıyor. Atakent Mahallesi'nde yaptırılan 231 konut ve 8 adet işyeri açık ihale yöntemiyle satışa çıkıyor.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2018 Salı 15:04
Yüreğir belediyesi konut ve işyeri satıyor

Satışlar 14 Eylül - 24 Eylül  tarihleri arasında Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Ev ve işyeri almak isteyen  vatandaşlar 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 35/c maddesine göre 231 konut için 135 bin Türk Lirası muhammen bedelle istedikleri dairenin ihalesine katılabilirler. Değişik metrekarelerde ve farklı fiyatlarda 8 adet işyeri için ise 14 Eylül'de ihale yapılacak.

 

Söz konusu konutların ve işyerlerinin ihalelerine ilişkin şartname ve ekleri mesai saatleri içerisinde Yüreğir Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü'nde görülebilir ve temin edilebilir. Şartları öğrenmek isteyen vatandaşlar www.yuregir.bel.tr  adresini ziyaret edebilirler. Satış işlemleri işyerleri için 14 Eylül 2018, konutlar için ise 15-25 Eylül tarihleri arasında devam edecek.

 

İÇERİSİNDE HER TÜRLÜ SOSYAL DONATILAR MEVCUT

 

Satışı yapılacak olan konutların içerisinde her türlü sosyal donatıların olduğunu ve uygun fiyatlarla ihaleye çıkarak vatandaşların ev ve işyeri sahibi olmasını istediklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ''Atakent Mahallesine yapılan konutlarımızın içerisinde kapalı yüzme havuzu ve spor salonu, kreş, çocuk oyun alanları ve 55 dönüm alan üzerine kurulu park ve alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Belediyemiz bu satışlarda kar amacı gözetmemektedir. Bütün amacımız dar gelirli vatandaşlarımız ev hayaline gerçekleştirsin ve sıcak bir yuvaya kavuşsun istiyoruz. Bunun için Yüreğir'de yeni yaşam alanları oluşturuyoruz.'' şeklinde konuştu.

 

İŞYERLEİ DEĞİŞİK METREKARELERDE

 

Satışı yapılacak olan işyerlerinin çok amaçlı olarak kullanılabileceğinin belirten Başkan Çelikcan 6 adet işyeri 70 ile 110 metrekare arasında olduğunu diğer 2 dükkanın ise biri 2264 metrekare diğeri ise 1830 metrekare brüt alana sahip olduğunu belirterek ''Satışa sunduğumuz konut ve işyerlerinin ücretini çok düşük tuttuk. Bütün maliyetler artmasına rağmen biz bu gayrimenkullerimizi maliyetine satıyoruz. Amacımız vatandaşlarımız konut ve işyeri sahibi olsunlar.''şeklinde konuştu.

 

''Hangi konutun ve işyerinini ne zaman satılacağının duyurusu  www.yuregir.bel.tr  adresinden yapıldı. Bütün vatandaşlarımız almak istediği konutlara ve işyerlerine başvurabilirler.'' dedi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İcatçı girişimciler eğitim alabilmek için yarıştı

İcatçı girişimciler eğitim alabilmek için yarıştı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık