Ana Sayfa Spor Yüreğir Belediyesi Sporla Buluşturuyor

Yüreğir Belediyesi Sporla Buluşturuyor

Yüreğir Belediyesi Spor Kulübü futbol amatörlerde 2016-2017 sezonunda 8 ayrı grupta mücadele edecek.

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2016 Perşembe 14:25
Yüreğir Belediyesi Sporla Buluşturuyor

Amatör,  U 19,U 17, U 16, U 15, U 14, U 13, U 12 mücadele edecek Yüreğir Belediyesi Futbol Takımı'nda amatörde mücadele eden lisanslı 400 sporcu bulunduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 'Yeteneği olan gençlerimizin elinden tutup onlara önderlik ediyoruz. En önemlisi gençlerimizi spora yönlendirerek sokağın olumsuz koşullarından uzak tutmak istiyoruz.' şeklinde konuştu.

 

Yüreğir Belediyesi Futbol Takımlarının amatörde 8 ayrı grupta mücadele edeceğini belirten Başkan Çelikcan ''Burada asıl amaç gençlerimizi spora yönlendirmektir. Bunun için Yüreğir'in değişik bölgelerine spor tesisleri yaparak gençlerimizin spor yapmalarına yardımcı oluyoruz.'' şeklinde konuştu.

 

Amatör ve U 15 gruplarının maçlarının başladığını belirten Başkan Çelikcan ''Her 2 grupta da takımlarımız 2 haftayı galibiyetle kapattılar. Deneyimli hocalarla çalışan takımlarımızın asıl amacı çocuklarımızın boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamanın yanı sıra sporla sağlanan disiplin ve paylaşma duygusunu çocuklarımıza aşılamaktır.'' dedi.

 

YÜREĞİR SPOR TESİSLERİ İLE DONATILIYOR

 

Daha önce PTT Evleri Mahallesi'ne 2, Sarıçam Mahallesi'ne 1 ve Levent Mahallesi'ne 1 adet olmak üzere 4 adet spor kompleksi yapıldığını belirten Başkan Çelikcan '' Doğankent, Solaklı, Çamlıbel ve Camili Mahallelerindeki tesisler de tamamlanarak hizmete sunuldu. Çağırkanlı ve Akpınar Mahallesi spor tesislerinin de yapımı devam ediyor. Bugüne kadar ilçeye 10 adet spor tesisi kazandırdık. 3 spor tesisinin daha protokol anlaşmasını imzaladık. Çalışmalar devam ediyor.'' dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kaplan toplanıyor

Kaplan toplanıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık