Ana Sayfa Gündem Yüreğir Belediyesi'ndeki saldırıya kınama

Yüreğir Belediyesi'ndeki saldırıya kınama

TMMOB Şehir Odası Adana Şube Yönetim Kurulu, Yüreğir Belediyesi'nin 6 Aralık 2013 Cuma günlü meclis toplantısı bitiminden sonra meclis toplantı salonu kapısı önünde Yüreğir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü şehir plancısı Kaan Bozdoğan’ın darp edilmesini kınadı.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2013 Pazar 11:10
Yüreğir Belediyesi'ndeki saldırıya kınama

TMMOB Şehir Odası Adana Şube Yönetim Kurulu, tarafından yapılan açıklamada, Yüreğir Belediyesi'nin 6 Aralık 2013 Cuma günlü meclis toplantısı bitiminden sonra meclis toplantı salonu kapısı önünde bir grup Yüreğir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü şehir plancısı Kaan Bozdoğan’ı darp etmiştir.'' denildi. Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

''Darp edilen Meslektaşımızın kaşı patlamış ve hastanede tedavisi yapılmıştır. Saldırının imar planı değişikliği talebinden kaynaklandığı belirtilmektedir. İmar planı değişikliği talebinden kaynaklanan tartışma meslektaşımızın yaralanmasına neden olmuştur.

Şehir Plancıları Odası Adana Şubesi olarak kentimizde zorunlu olamayan bazı imar değişikleri ile yaratılmak istenilen kentsel ranttın kaba kuvvetle alınmak istenmesi sonucunda meslektaşımız saldırıya uğramıştır. Meslektaşımıza ve mesleğimize yapılan bu fütursuzca saldıydı kınıyoruz.

Belediyelerin ayrıcalık yaratan uygulamalara yol açmamasını ve başta meslektaşlarımız olmak üzere sorumlu mevkilerdeki teknik elemanların iş güvenliğinin sağlanması ve korunmaları için her türlü yasal yollara başvurması için Belediye yöneticilerini göreve davet ediyoruz.

Başta meslektaşımız Kaan Bozdoğan’a, tüm yakınlarına ve Yüreğir Belediyesine bir daha böyle olaylar olmaması dileğiyle geçmiş olsun diyoruz.''

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Seyhan’da hizmet ve projelere devam

Seyhan’da hizmet ve projelere devam

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık