Ana Sayfa Gündem Yüreğir Belediyesinin Faaliyet Raporu Onaylandı

Yüreğir Belediyesinin Faaliyet Raporu Onaylandı

Yüreğir Belediyesi’nin 2015 yılı Mali Faaliyet Raporu Yüreğir Belediye Meclisi’nin Nisan ayı oturumunda oybirliği ile onaylandı. Yüreğir’de yapılan bütün çalışmalar açık ve şeffaf bir şekilde yürüttüklerini belirten Başkan Çelikcan, ‘Yüreğir Belediye Meclisi olarak ilkleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.’ dedi.

Giriş Tarihi: 11 Nisan 2016 Pazartesi 15:16
Yüreğir Belediyesinin Faaliyet Raporu Onaylandı

Yüreğir Belediyesi’nin 2015 yılı Mali Faaliyet Raporu Yüreğir Belediye Meclisi’nin Nisan ayı oturumunda oybirliği ile onaylandı. Yüreğir’de yapılan bütün çalışmalar açık ve şeffaf bir şekilde yürüttüklerini belirten Başkan Çelikcan, ‘Yüreğir Belediye Meclisi olarak ilkleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.’ dedi.

 

Bütün önemli kararlarda Yüreğir Belediye Meclisinin ortak hareket ettiğini belirten Başkan Çelikcan ‘Ben buradan bütün meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Beraber çalıştığımız süre içerisinde bütün arkadaşların öneri ve taleplerini de dikkate alarak hareket edip birçok kalıcı eserleri ilçemize kazandırdık.’ dedi.

 

KÜLTÜR EVLERİ VE KÜLTÜR MERKEZİ ADANA HALKININ HİZMETİNDE

Yüreğir’i sosyal ve kültürel belediyecilik ile tanıştırdıklarını ve birçok kalıcı eser kazandırdıklarını belirten Başkan Çelikcan ‘Belediyemizin hiçbir tapulu malı yok iken, her biri okul büyüklüğünde 11 kültür evine kavuştu. Buralardan her yıl ortalama yaklaşık 30 bin insanımız faydalanıyor. Adana’nın en büyük kültür merkezini hizmete açtık.  Bin kişilik ve 200 kişilik olmak üzere 2 ayrı salonu, nikah salonu ve fuaye salonları ile tüm Adana’ya hizmet veriyor. Artık Yüreğir’de her türlü sosyal etkinlikler yapılabiliyor.

Adana’da ilk olan Engelli Koordinasyon Merkezi’nden bütün engelli vatandaşlarımız faydalanıyor. Engelli vatandaşlarımız Yüreğir Belediyesi tarafından özel dizayn edilmiş 2 araçla evlerinden alınıp engelli koordinasyon merkezine getiriliyor. Burada düzenlenen çeşitli etkinliklere katılan engelli vatandaşlarımız aynı araçla tekrar evlerine bırakılıyor.

VATANDAŞLARIMIZIN ACISINI PAYLAŞIYORUZ

Yüreğirli vatandaşlarımızın acı ve mutlu günlerinde de her zaman yanındayız. Özellikle taziye kültürünün yoğun olarak yaşandığı mahallelerimiz de vatandaşlarımızın bu gelenek ve göreneklerini daha iyi ortamlarda yürütmeleri amacıyla 17 adet taziye evi yaptık. 15 adedinin resmi açılışını gerçekleştirdik. Yüreğir’de taziye evi sayısını 20’ye çıkarmayı hedefliyoruz.

YÜREĞİR’E YENİ TESİSLER

Yüreğirli gençlerin spor yapmalarını sağlamak ve çocukları sokağın olumsuz koşullarından uzaklaştırmak amacıyla Yüreğir’e 7 adet spor tesisi yaptık.

Mahalle muhtarlarımızın vatandaşlara daha rahat hizmet vermelerini sağlamak amacıyla ihtiyacı olan 9 mahallemize muhtarlık binaları yaparak teslim ettik. İhtiyaç duyulan mahallelere yenileri yapılmaya devam edecek.

Serinevler Kapalı Semt Pazarı’nı tamamlayarak vatandaşlarımızın Pazar alışverişlerini daha ferah ortamlarda yapılmasını sağladık. Yeni kapalı semt pazarı çalışmalarımız devam ediyor.

20 YILDA YAPILAN YOL ÇALIŞMASINDAN DAHA FAZLASINI GERÇEKLEŞTİRDİK

Yüreğir’de göreve geldikten sonra yol çalışmasına büyük önem verdik. Bugüne kadar 480 bin ton sıcak asfalt,1 milyon 300 bin sathi kaplama, 600 bin kilitli parke yol çalışması yapılmış durumda.  100 den fazla yeni araç alarak hizmet araç filomuzu genişlettik.

 

 

ADANA’DA İŞK YERİNDE GERÇEK KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ BAŞLATTIK

Yüreğir’de ilk ve yerinde kentsel dönüşümü gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kışla Mahallesi’nde 324 konut 25 işyeri yıkılarak, 772 konut ve 43 işyeri yapıldı. Hak sahipliği kuraları çekildi. Bunun yanı sıra ilçemizin 9 ayrı bölgesinde kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor.

 

YÜREĞİR’İN EN BÜYÜK PARKI YAPILDI YENİLERİ YOLDA

Yüreğir’de bütün parklar yenilendi. Bunun yanı sıra Yüreğir’in en büyük parkı 30 dönüm alan üzerine yapılan Kültür Park Köprüköyü Mahallesi’nde hizmete açıldı. Başkan Çelikcan ‘Atakent Mahallesi ve orman fidanlığı alanına yeni parklar yapılacak.’ diyerek Yüreğir’de ilkleri gerçekleştirmenin mutluluklarını yaşadıklarını belirtti.

 

TASARRUF VE İŞBİRLİĞİ YAPARAK BAŞARDIK

Yapılan hizmetleri, kaynakları en doğru şekilde kullanarak gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Çelikcan, ‘İlçemizin sınırları 9 kat artmasına rağmen hizmetlerimizi aksatmadan sürdürüyoruz. Kamu ve özel yatırımların ilçemize gelmesi için özel çaba sarf ettik. Birçok kamu ve özel yatırımlar ilçemize geldi. İlçemiz hızla gelişen, güzelleşen bir ilçe oluyor.

Bundan sonra da aynı şevk ve heyecanla çalışmalarımızı devam ettirerek Yüreğir’imizi cazibe merkezi haline getireceğiz.' şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sarıçam'da kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

Sarıçam'da kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık